İskandinav Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

08 Ağustos 2017

İskandinav tarzı nedir? Sorusu son yıllarda oldukça sık sorulmaya başlayan sorular arasında yer alıyor.

İskandinav tarzı nedir? Sorusu son yıllarda oldukça sık sorulmaya başlayan sorular arasında yer alıyor. Özellikle yatak odasını yeniden dizayn etmek isteyen hanımların başlıca seçimleri arasında yer alan ve sık sık duymaya aşına olmaya başladığımız İskandinav tarzı aslında İskandinav halkının yaşam stillerini yansıtmakta. İskandinav tarzı yatak odasında daha çok boş alan ve daha az eşya anlamını taşıyor. Ayrıca mümkün olduğunca abartısız detaylar İskandinav tarzının diğer bir işareti olarak bilinmekte. Ayrıca sadelik şıklığı gölgelememeli söyleminin de sıkça duyulduğu bir moda olan İskandinav modasında mobilyalarda işlemeler söz konusu olabilse de abartıya kaçmamak büyük önem taşıyor.

Yatak odasında İskandinav tarzı nasıl uygulanır? Yada nasıl uygularım? Sorusuna cevap arayan bayanların bilmesi gereken en önemli detay İskandinav modasının beyazın hakim olduğu bir dünya olduğu gerçeği. Zira bu dünya da beyazın içine farklı renklerin eklenmesi bu modanın bozulması anlamını taşıyor. Ayrıca beyazdan farklı bir renk seçecekseniz dahi bütünlüğü bozmayan bir renk tercih etmeniz gerekiyor. Örneğin açık renkler İskandinav modasına uygun olarak kullanılabilir fakat bu renk yoğunluğu açık kahverengi ve koyu krem rengi arasında bir paletten seçilmeli. Mavi ya da kırmızı gibi ana renkler İskandinav modasının yansıtılması için iyi bir yardımcı olmuyor. İskandinav modasında aydınlatmalarda yine bu sadeliğe ayak uydurmak zorunda. Zira gösterişli bir avize İskandinav tarzınızı bütünü ile bozabilmekte.

İskandinav tarzı ürünler hayatınızın birçok alanında kullanabileceğiniz bir felsefeye dönüşebilir. Bu akımın ana çizgileri gösterişten uzak yalın son derece sade ve göz yormayan ürünler olarak kullanılması bu yönü ile bakıldığında doğa ile barışık olan bu ürünler çevre duyarlılığını üst düzeye taşımış tasarımlara yer veriyor. İskandinav ülkelerinde yaşanan sakin ve mutlu yaşamın bir göstergesi olarak iyi kullanırsanız bu akım sizin de hayatınızda ayrıca yatak odanızda bir huzura ve mutluluğa erişmeniz için en büyük yardımcılarınızdan birine dönüşecek. Unutmayın insanlar duyuları ile çevrelerini anlayabilen canlılar. Etrafınızda yer alan sadelik sizi de daha huzurlu bir bireye dönüştürebilir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!