İşyerlerine Özel Farklı Dekorasyon Teknikleri

28 Haziran 2017

Ortalama günün sekiz saatinde çalışıldığı varsayılırsa evlerde olduğu kadar ofislerde de dekorasyona dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ortalama günün sekiz saatinde çalışıldığı varsayılırsa evlerde olduğu kadar ofislerde de dekorasyona dikkat edilmesi gerekmektedir. Hem ferah ilham verici hem de şık rahat bir ofis dekorasyonu çalışma isteğinizi arttırarak, verimliliğinizi arttıracaktır. İş yerlerini daha kullanışlı ve eğlenceli bir hale getirecek dekorasyon fikirlerini hep birlikte inceleyelim.

Ofisinize Yeşil İle Hayat Verin


Özellikle Avrupa’da çok yaygın olan yaşayan ofisler, sizlere yepyeni bir soluk katacaktır. Ofisinizde yapacağınız küçük dokunuşlarla yeşilin tadını çıkarabilirsiniz. Geri dönüşüm ve çevreye olan önemin sürekli arttığı günümüzde bu dekorasyon tekniğiyle farklılık yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken ofisin ışık alan cam kenarlarında, bekleme alanlarında, ofis masalarının üstünde, kapı çevresinde uygun formdaki ağaç ve çiçekleri ekmek… Oksijen seviyesi ve ferahlık seviyesi artarak motivasyonu yükseltecektir. Aynı zamanda ofis malzemeleri de geri dönüşümlü kalem, kâğıt, defter vb. ürünlerden yana kullanarak konseptinizi güçlendirerek sosyal sorumluluk adına girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu yaklaşım müşterileriniz üstünde de olumlu bir etki yaratacaktır.

Ofisinizde Eskiye Dönüş


Vintage dekorasyon fikirleri kıyafetlerden ev dekorasyonlarından sonra ofislerde de etkisini göstermeye başlamıştır. Kahve tonlarının ağırlıklı olduğu oymalı gösterişli eski dekorasyon mobilyalarıyla ofisinizin tarzını değiştirebilirsiniz. Renk geçişler için pastel tonların yanında yeşil ve mavi renkleri tercih edebilirsiniz. Doğru ve aşırı abartı olmayan parçaları birleştirerek şıklığı ve rahatlığı ofislerinizde yakalayabilirsiniz. Vintage dekorasyonun yanında gün ışığı rengindeki sarı ışığı kullanırsanız, gözlerinizi daha az yorarak dekorasyonu tamamlamış olursunuz. 

Beyazın Asaletini Ofisinize Taşıyın


Modern bir görüntü yakalamak istiyorsanız beyaz tonlardaki dekorasyon tam size göre. Beyaz renk şeffaflığı temsil ettiğinden dolayı müşterilerinizde güven duygusu yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bu rengi şirketin yaptığı işe uygun olarak siyah ya da mavi dokunuşlarla tamamlamak mümkün doğru olacaktır. Özellikle sağlık sektöründeki iş yerlerinin kullanması gereken bu renk hijyeni ve sağlıklı çalışma koşullarını simgeleyecektir. İşyeri dekorasyonu için tercih ettiğiniz beyaz masa, sandalye, dizüstü bilgisayarı, duvar boyasını tamamlamak adına duvarları boydan boya kaplayan büyük renkli tablolar kullanabilirsiniz. Bu sizin sanata verdiğiniz önemi vurgulayarak modern çizginizi tamamlayacaktır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!