Kapı Diafon Sistemleri

09 Nisan 2018

kapı diafon Sistemleri

Kapı Konuşma Sistemleri ile sizlerde eve gelip gidenin kim olduğunu görebilirsiniz?

Yaşam alanları için günümüzde güvenlik sistemleri önem taşıyan bir durum olarak yer alıyor. Ev, iş yerleri gibi alanlarda huzurlu ve güvenli bir ortam oluşturabilmek için yüksek güvenlik önlemleri gerekli bir etkendir. Kapı konuşma sistemleri dışarıdan gelecek olan insanları tanımak için yararlı olan bir cihazdır. Diafon sistemleri adıyla da kullanılan bu yöntemde görüntülü ve görüntüsüz sistem seçenekleri mevcuttur.

Diafon Sistemi Nedir?

Geçmişten beri bulunan telsiz sistemine benzer bir oluşum olarak kapı konuşma sistemleri gelişerek yaygınlaşma göstermektedir. Diafon sistemleri daire içerisinde genelde kapıya yakın olarak bulunan ve bir tuşa basılarak dışarıdaki sese erişebilme imkanı sağlayan araçtır. Güvenlik önlemleri açısından önemli bir araç olan bu sistem görüntülü seçeneğiyle kapı önünde bulunan kişileri daha net bir şekilde anlayabilme imkanı sunmaktadır. Ayrıca birçok özellik seçeneği bulunduran bu sistemler bazı modellerde daire içi iletişim kurma özelliği de bulundurabilmektedir.

Görüntülü DiafonSistemleri

Sadece konuşma özelliği arayan ve yaygın olarak kullanılan kapı konuşma sistemleri isteğindeki bireyler için bu seçenek mevcut bulunmaktadır. Ancak ilerleyen teknolojik ürünler bu sistemde de farklı özellikler ve geniş güvenlik önlemleri için görüntülü diafon sistemleri ortaya çıkmıştır. Görüntülü diafon sistemleri genelde apartman ve sitelere yönelik olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda ve ofis ve işyerlerinde tercih edilen seçeneklerde bulunmaktadır.

İnterkom Sistem Ne İşe Yarar?

Güvenlik önlemleri için kapı konuşma sistemleri çok yaygın bir şekilde kullanılan koruma yolları arasında bulunur. Günümüzde birçok projede görüntülü diafon sistemleri kullanılmaktadır. İnterkom sistem diafon sisteminin daha geniş fonksiyonlar içeren yapıdaki halidir. İnterkom sistem tercih edilirken birçok özellik göz önünde bulundurularak ihtiyaca yönelik seçenekler birleştirilerek oluşturulmalıdır. Bu sistem çok fonksiyonlu olarak birçok alanda kullanılan ve çoklu görüşme kolayca sağlanabilmektedir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!