Kendi Takı Askılarınızı Kendiniz Yapın

28 Haziran 2017

Ev dekorasyonu ve yaşam alanı düzenleme, önüne geçilemeyen bir tutkudur.

Ev dekorasyonu ve yaşam alanı düzenleme, önüne geçilemeyen bir tutkudur. Yaşadığınız mekâna kendi dokunuşlarınızı katmak, eşyaları birbirine uydurmak bazıları için karşı koyulamaz bir eylemdir. Bu tutku bazen çok basit ve çok ucuz yöntemlerle de mümkün olabilir. “kendin yap” bu noktada ortaya çıkar. Hiçbir uzman bilgisine gerek duymadan, yardım almadan, yapım aşaması tamamen kendinize ait dekoratif eşyalar üretebilirsiniz. Çılgın dekorasyon fikirlerinin şimdiden kafanızda şekillendiği aşikâr gözüküyor. 

Ne zaman başlamalıyım ?


Kolyeleriniz bilekliklerinize karışmaya, küpeleriniz teker teker kaybolmaya başladıysa kendi takı askınızı yapmanın vakti gelmiş demektir. Takılarınızın çekmece köşelerinde yitip gitmesine gönlünüz el vermiyorsa yeni, özgün ve muhteşem güzellikle bir takı askısı yapabilirsiniz. Takı askısı yapabilme el becerisinden ziyade fazlasıyla yaratıcılık gerektirir. Hayal gücünüze güvenin. Kendi orijinal takı askınızı yapmak için sahip olmanız gereken tek şey elbise veya ceketler için kullanılan duvara monte açık bir askıya sahip olmaktır. 

Estetik açıdan en beğendiğiniz bir açık askıyı odanızın boş bir duvarı monte ederek işe başlayabilirsiniz. Duvara monte edilen boş bir askı takılarınız için boş bir tuval demektir. Kullanım amacına uygun olarak giysi dolabınıza yakın bir duvarın tercih edilmesi, takılarınıza kolay ulaşım sağlayacaktır.  Çok pratik bir yöntem olan açık giysi askısıyla birbirine karışmış kolyeleriniz de rahat bir nefes alacaktır. 
Materyal olarak açık askı dışında bir mantar pano ve ihtiyaç olunan kadar raptiyeye sahip olmanız da işinizi görecektir. Mantar panoya birbirine eşit mesafede takılan raptiyeleri de askı olarak kullanabilirsiniz. Üstelik küpeleri panoya raptiye olmadan doğrudan takabilme imkânı da bonusu. Askıları nasıl düzenleyeceğiniz, takılarınızı hangi sırayla takacağınız artık hayal gücünüzün ürünü olacak. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!