Kendi Takı Askılarınızı Kendiniz Yapın

08 Ağustos 2017

Binlerce takı modeli arasından seçip, bir ton para ödediğiniz takılarınız bir kullanımdan sonra kayıp mı oluyor?

Binlerce takı modeli arasından seçip, bir ton para ödediğiniz takılarınız bir kullanımdan sonra kayıp mı oluyor? Özel günlerde tekrar kullanmak istediğiniz bu takıyı bulmak için evin altını üstüne getiriyorsanız, doğru yerdesiniz! Takılarınızın çekmece köşelerinde kaybolup gitmelerine göz yummayanlar için harika bir dekorasyon fikrimiz var! Kendi takı askınızı kendiniz yapabilir, böylece hem daha organize bir görüntü yaratıp hem de kendinizin yapmış olduğu bir eşya ile gurur duyabilirsiniz! Üstelik takı askısı yapabilme, olağanüstü bir kabiliyette gerektirmiyor.

Öncelikle Tüm Takılarınızı Toparlayın

İlk yapmanız gereken iş, kullanmak istediğiniz tüm takıları bulmak olacak. Evin hangi köşesinde olursa olsun bulacağınız bu takılar son kez kayboluyor unutmayın! Bu şevk ile tüm takılarınızı bulun ve hazır edin.

Takı Askısı İçin Gereken Malzemeler

Kendi takı askınızı yapabilmek için gerekli malzemeler duvara monte edilebilen açık bir askı veya mantar bir pano ve raptiyeleri. İki malzemeden hangisi sizin için daha kolay ve kullanışlı olacaksa o modeli tercih edin. Eğer tercihinizi mantar panodan yana yaptıysanız 2 çivi ve çekiçte gerekli malzemeler listesi içinde olacak.

Takı Askısı İçin Uygun Bir Yer Belirleyin

Ev dekorasyonu fikirleri ile yatak odalarınızda harika bir görüntü ve pratiklik yaratacak bu takı askısı için öncelikle uygun bir duvarda yer seçin. Bunu yaparken tavsiyemiz giyinme dolabınıza yakın olan bölümleri seçmeniz. Böylece kıyafet ve takı bütünlüğünü yakalamak için daha fazla zaman kaybetmemiş olursunuz.

Takı Askısını Duvara Monte Edin

Eğer seçiminiz açık askılardan yana ise bu modeli kolayca duvara monte edebilirsiniz. Ancak mantar pano seçtiyseniz, bir kişiye daha ihtiyaç duyabilirsiniz. Mantar panoyu duvara düz olarak sabitleyecek şekilde koyun ve iki taraftan çivileyin. Ardından üzerine eşit mesafelerle dizeceğiniz raptiyelere takılarınızı asabilirsiniz. Mantar panoların bir avantajı da küpeleri, raptiyeye ihtiyaç duymadan panoya geçirebilmenizdir.

Yaratıcı dekorasyon fikirleri arasında en faydalı olan takı askısı ile artık saatlerce takı avına çıkmaktan kurtulacaksınız! Takıların toplu durmaları bir yana takı askınızın üzerinde duran her parça gözünüze daha güzel gözükecek. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!