Kırmadan Dökmeden Tıkanıklıkları Açtırın!

25 Haziran 2017

lavabo tıkanıklığı

Evlerin en çok kullanılan lavabolarında tıkanma meydana gelebilir. Özellikle mutfak lavabosunda tıkanma gibi durumlarla pek çok kez karşılaşmış olabilirsiniz. Böyle bir problemin çözümünde klasik yöntemleri kullanmanın ortaya çıkaracağı sorunlar var. Mesela bakkaldan satın alınan bir takım kimyasal çözücüleri lavabonuza dökmeniz sağlık açısından tehlike yaratırken, lavabo giderine de zarar verebilecek bir durumdur. Diğer bir yapıla hata da, çubuk veya hortum gibi cisimlerin lavaboya sokulmasıdır. Bu da maalesef lavabonun tıkanıklığının iyice pekişmesini sağlamaktan başka bir şeyi ifade etmez.

Kırmak da çözüm değildir

Yakın zamana kadar tıkanan lavabo veya tuvalet gibi yerlerin açılmasında kırma işlemleri uygulanır ve tıkanan boruya ulaşılması sağlanırdı. Ancak bu durum maliyeti oldukça arttıran ve zahmet verici bir işti. Kimse ufak bir tıkanıklık için lavabo duvarının kırılmasından haz etmez. Yeni geliştirilen otomasyonlar sayesinde lavabo, tuvalet veya diğer tıkanma yaşanan alanların açılması basit bir hale geldi. Kuvvetli su püskürtücü özelliklere sahip makinelerle tıkanıklığın olduğu yerlere kolayca müdahale edilebiliyor. Sadece birkaç dakika içerisinde tıkanan lavabo veya tuvaletler açılabiliyor. Bu sisteme sahip bir tesisatçı seçerek, her şeyin daha iyi ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Evinizde herhangi bir kırma dökme işlemi gerçekleşmeksizin çözüme kavuşabilirsiniz.

Su kaçakları tespit edilirken de kırma işlemleri yapılırdı. Ancak bu durum da tıkanıklıkta olduğu gibi olumsuz bir uygulamadır. Şimdilerde ise kameralı sistemlere sahip tesisatçı tarafından hiçbir kırma işlemine gerek duyulmadan su kaçakları daha iyi keşfediliyor. Nokta atışı yapmayı sağlayan makineler sayesinde sadece su kaçağının bulunduğu kısma gerekenler yapılarak, kaçaklar engelleniyor. Ev tadilat ve dekorasyonuna dair gelişen daha birçok uygulamanın olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu iki alanda gerçekleşen yenilikler hem zamandan hem de paradan tasarrufun önünü açan bir şeydir.

Evlerinizdeki tesisatla ilgili problemleriniz için işi uzmanlarınıza bırakınız. Böylece hem paradan hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. İşinde uzman olmayan, deneyimsiz kişilerle çalışmayınız. Güvenilir ustalarla iş yapınız. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!