Kız Bebek Odası İçin Mobilya Önerileri

08 Ağustos 2017

Bir kız evladınız mı olacak, heyecanlı mısınız, kızınızı güzel bir oda ile karşılamak istemektesiniz. Kız bebek odası ile ilgili bütün ayrıntıları yazımızda bulabilmeniz mümkündür.

Bir kız evladınız mı olacak, heyecanlı mısınız, kızınızı güzel bir oda ile karşılamak istemektesiniz. Kız bebek odası ile ilgili bütün ayrıntıları yazımızda bulabilmeniz mümkündür.

Öncelikle bebeğinizin odasını hazırlar iken, düşünmelisiniz gereken konu, sakin bir odamı olmalı hareketli bir olmamı olmalı, canlı bir odamı olmalı, bunlara öncelikle karar vermelisiniz.

Bebeğiniz için sakin bir oda düşünmekte iseniz, ya sarı ya da krem rengini seçmelisiniz.

Tercih etmeniz gereken temalar ise, çiçekler, kelebekler, peri, melek ya da bebeğinizin ismi gibi temalar olabilmektedir.

Eğer çocuk odası olarak kalıcı kalmasını istiyor iseniz, on yılı hesaba katmalısınız. Böyle düşünenlerden iseniz, sağlam ve çok fonksiyonlu olan mobilya modellerini tercih etmelisiniz.

Odaya hareketlilik ve ahenk katabilmek adına, fonksiyonel olan şifoniyerler tercih etmelisiniz.  Odaya puf koyarak, değişik dekoratif yastıklar ve abajur koyarak daha iyi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Mobilya renkleri hakkında bilgi vermek gerekir ise

Kahverengi renk tercihiniz ise, bebek odalarında kahverengini anne babalar çok tercih etmemektedirler.

Bebek odalarında çoğunluk ile tercih edilen renkler, mavi, yeşil, pembe renkleri tercih etmektedirler, bu renkler odaya biraz gölgede vermenizi sağlayacak renklerdir. Örneğin, kahverengi ve toprak rengini siz ana renk olarak seçtiğiniz zaman, bu renkler herkesin odada oldukça sakin ve rahat hissetmesini sağlayacak olan renklerdir.

Bebek odanızın tavanına kontropilak ile tasarlanan bir tavan uygulaması yaptırır iseniz, bebeğinizin odası olduğundan daha da şık görünecektir. Tavanınıza bu sayede duvarınızın renklerinden uyguladığınızda çok şık görünüm sağlamış olursunuz.

Bebeğinizin odasına duvar çizimi uygulamayı düşündünüz mü?

Odanın rengi ile uyumlu olan örneğin kutu çizimi şeklinde güzel bir uyumlu renk seçebilirsiniz. Bu kutuların birleşim yerlerinde başka bir renk ile devam ettiğiniz zaman ortaya yine oldukça şık bir görünüm çıkacaktır. Renkleri mobilyanıza uygun seçerek daha da hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Kız çocuğu olanlar genelde pembe renk tercih ederler öyle değil mi?

Farklı bir pembe renk seçimi yapar iseniz odaya farklı hava katabilmek için pembenin farklı tonlarını kullanarak hatta bir arada birçok renk ile daha da şık odaya sahip olabilmeniz mümkündür. Odaya birde sevimli aksesuarlar uygulayarak farklı dokunuşlarda bulunabilmeniz mümkün olacaktır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!