Kız Çocuklarının Odasında 5 Adımda Dekorasyon Değişikliği?

22 Aralık 2017

kız odası dekorasyonu

Kız çocuklarının yarınlara hazırlanmasında zihinsel ve kişisel gelişimine, odasının etkisi!


  • Kız çocuklarınız neyi hak ediyorsa ona hazırlıyalım!
  • Kız çocuklarımızın hayal dünyasnın gelişimi için 5 adım yeterli mi?

Çocuklar hayal güçleri ile anlatılan masallardaki kahramanlara özenebilmektedir. Kız çocukları yaş gruplarına göre değişmekle birlikte hayallerinde anlatılan masallardaki prensesler gibi olmak isteyebilmektedirler. Bu yüzden özellikle de küçük yaşlardaki kız çocukları da giydikleri kıyafetlerin ya da kullandıkları eşyaların üzerlerinde özendikleri bu masal kahramanlarının resimlerinin olmasından hoşlanmaktadır. Kız çocuklarının odaları dekore edilirken aşağıdaki birkaç önerinin göz önüne alınması nasıl dekore edileceği konusunda faydalı olabilir.1 . Masal Kahramanlı Desenlerde Yatak Örtüleri
                 Kız çocuk odalarının dekorasyonu için yatak örtüleri özenle seçilmelidir. Çocuklara yataklarını benimsetebilmek için yatak örtülerinin onların özenebileceği ve sevebileceği desenlerde seçimler yapılmalıdır. Küçük yaşlardaki küçük kızların odaları prenses desenli yatak örtüleri ile dekore edilebileceği gibi biraz daha büyük yaşlardaki gençliğe yavaş yavaş adım atmakta olan kızlar için yaşlarına daha uygun desenlerdeki yatak örtüleri ile dekore edilmelidir.

2 . Kız Çocuk Odaları İçin Aksesuarlar
                 Kız çocuk odalarının dekorasyonu açısından aksesuar kullanımı çok önemlidir. Küçük yaşlardaki kız çocuk odaları bebekler, peluş ayılar ya da daha farklı oyuncaklar ile dekore edilebilir. Bunun yanında odaya uygun olarak çerçeveli aynalar da kız çocuk odası dekorunda kullanılabilecek aksesuarlardandır. Şık görünmesi açısından  saksıda yapay ya da doğal çiçekler de kız çocuk odalarında tercih edilen aksesuarlardandır.3 . Kız Çocuk Odalarına Uygun Perde Seçimleri
               Perdeler kız çocuk odalarının dekorasyonu  açısından bir bütünlük sağlamasına yardımcı olur. Kız çocuk odalarında barbi bebek desenli stor perdeler sıklıkla tercih edilen  perdelerdendir.

4 . Kız Çocuklarının Hoşuna Gidecek Modelde Halılar
                Çocuk odalarında kullanılacak halıların çocukların sürekli temas halinde olduğu hususu göz önünde bulundurulacağı gibi dekor açısından uyumlu olması da göz ardı edilmemelidir. Kız çocuk odalarının dekorasyonu için pembe gibi açık renk halı tercihi yapılabilir.  Bunun yanında çiçek desenli halılar da kız çocuklarının beğenerek kullanacağı kız çocuk odalarında kullanılacak halı modellerindendir. 

Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!


Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!