KOLTUK TAKIMI SEÇMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

17 Ekim 2017

KOLTUK TAKIMI SEÇMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Koltuklar evlerimizin şıklığını ve güzelliğini yansıtan en önemli parçalardan biridir.

Koltuklar evlerimizin şıklığını ve güzelliğini yansıtan en önemli parçalardan biridir. Koltuk takımı almak isteyen kişilerin koltukların rengine, bu rengin evdeki diğer eşya ve mobilyalar ile uyumuna, rahatlığına dikkat etmesi gerekir. Sadece görsel olarak seçilmemesi gereken koltuk takımlarının kullanışlı ve rahat olması da son derece önemlidir. Koltuk takımları, evdeki diğer parçalar ile uygun bir tarzda olmalıdır. Bunun için kendi zevkinize uygun birbirinden farklı renk, desen ve modelde koltuk takımı vardır.


Şık Koltuk Takımı Almak İsteyenler

Evlerinde şıklığından taviz vermek istemeyenler için seçilecek koltuk takımları da daha ağır modeller arasından belirlenmelidir. Büyük avizeler, aynalar ve mumlar ile basit ve modern koltuk takımları görsellik açısından uyumsuz duracaktır. Bunun için, avangart koltuk takımı modelleri arasından en uygun tarza sahip olanlar belirlenebilir. Bunun dışında renk uyumu da dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Genellikle beyaz ve krem rengi gibi açık renkler, evdeki diğer renklerle uyum sağlayacaktır. Klasik ve oymalı bu koltuk takımları ile şık sehpalar ve gösterişli halılar evin konsepti için oldukça belirleyici rol oynamaktadır. Bu modeldeki koltuk takımları son dönemlerde evlerde sıkça tercih edilir olmuş ve birçok kişinin evlerinde farklı renklerde kendine yer bulmuştur.

En İyi Koltuk Takımını Seçmek İçin İpuçları

Öncelikle, koltuk takımını kullanacağınız salonun ölçülerini almalı ve bu ölçülere göre koltuk takımlarını odada nasıl konumlandıracağınızı belirlemelisiniz. Küçük evlerde, büyük ve geniş mobilyalar daha kullanışsız olacaktır.

Koltuk takımlarının yumuşak ve rahat olmasının yanında, bazalı modeller tercih edilirse fonksiyonel yapılarından dolayı çok daha işlevsel bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca, dar evlerde seçilen şık ve bazalı modeller de alan tasarrufu yapmanızı sağlayacak aynı zamanda ev dekorasyonunuzda tarz bir hava yaratacaktır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!