Koyu Mutfak Dolapları İçin Yer Döşeme Önerileri

08 Ağustos 2017

Mutfaklar bayanların zamanlarının büyük bir kısmını geçirdikleri ev bölümleridir.

Mutfaklar bayanların zamanlarının büyük bir kısmını geçirdikleri ev bölümleridir. Bu nedenle evin her alanında olduğu gibi mutfakta da her şeyin en güzeli olsun istenir. Dolaplar, duvarlar ve zemin mutfağımızın temel yapıl elemanlarıdır. Mutfağımızın daha kullanışlı ve daha şık olması için seçilecek bu ürünlerin kaliteli ve birbirini tamamlayıcı olması gerekir. Eğer dolap seçimlerinizde koyu renkleri tercih edecekseniz bu yazıyı muhakkak okumalısınız. Bu yazımızda sizlere mutfak yer döşemeleri için yeni fikirler verecek ürünlerden bahsedeceğiz.

Mutfaklar İçin Yer Döşemesi Nasıl Seçilmelidir?

Mutfak çok kullanılan bir alan olduğu için çabuk kirlenir. Sabah akşam yemek yenilen ve yemek hazırlanan mutfakların kirlenmesi çok doğaldır. Mutfaklarda yer döşemesinin önemi oldukça büyüktür. Yer döşemesinde kullanılacak ürünün kir tutmayan, kolay temizlenebilen, uzun ömürlü ve mutfağa uygun şıklıkta olması gereklidir.

Mutfaklarda Çok Tercih Edilen Zemin Kaplama Ürünleri Nelerdir?

Koyu mutfaklarda zemin olarak genellikle açık renkli ahşap ya da plastik parkeler, açık renkli seramikler ve açık renkli fayanslar tercih edilir. Ahşaplar ve parkeler ısıyı daha net iletebildikleri için tercih edilmek istenir. Ayrıca mutfağa da modern bir hava kazandırır. Seramikler ve fayanslar ise bazı mutfaklarda tercih konusu olmaktadır. Daha kolay temizlenebilmeleri ve su geçirmeyen yapıları nedeni ile tercih edilmektedir. Çok sayıda açık renkli özellikle beyaz ve krem renklerden oluşan seramik modeli mevcuttur.

Son Dönemin En Çok Tercih Edilen Zemin Yapıları: Epoksi Zeminler

Son dönem mutfak yer döşemelerinde son trendler epoksi zemin döşemelerini ön plana çıkarmıştır. Mermer ve seramik üzerine kaplama yapılarak da uygulanabilinen epoksi zeminler son derece parlak ve şık bir havaya sahiptirler. Epoksi zeminler kir tutmayan, su geçirmeyen ve kolayca temizlenen bir yapıdadır. Mutfaklar için oldukça uygun olan epoksi zeminlerin uygulanması da son derece basittir. Epoksi zeminlerin fiyatları zeminde seçilecek ayrıntılara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Sadece tek renk seçimler yapmak zorunda değilsiniz. Farklı tasarımları da epoksi zeminler ile ortaya koyabilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!