Küçük Alanlarda Dekorasyon

28 Haziran 2017

Her alanı doğru dekorasyonla olduğundan büyük göstermek mümkün.

Her alanı doğru dekorasyonla olduğundan büyük göstermek mümkün. Bu yalnızca odalar için değil dolaplar için de kullanılabilen bir yöntem.

Evden başlamak gerekirse; küçük bir eviniz olduğundan yakınıyor ve büyük bir ev istiyorsanız paranın dışında yapılabilecek şeyleri araştırmakla işe başlamalısınız. Böylece sahip olmayı istediğiniz evi tamamen kendi istediğiniz şekilde şekillendirebilirsiniz, bunun en kolay yolu da dekorasyondur. Küçük bir eve sahipseniz öncelikle gerçekten ihtiyacınız olan eşyaları belirlemekle işe başlamalısınız. İhtiyacınız olmayanlarıysa şuraya koyarım olmadı burada kullanırım bahanelerini bir kenara bırakarak öncelikle çöpe atınız, emin ol o parçalar hiçbir zaman çekmeceden öteye gidemeyecek ve madem eviniz küçük ve bundan mutsuzsunuz o zaman çekmeceler en çok ihtiyacınız olan şeyler ve doğru alanlarda kullanmaya ne dersiniz?

Günümüzde her alanda iyice yerleşen butik kavramını ve o butik evlerin, dükkanların, otellerin tasarımlarını dikkatlice inceleyin buralardan size iyi fikirler çıkabilir.

Küçük alanları dekore etmek

Küçük alanları dekore etmenin en kolay yolu aslında ayna kullanmaktır. Asansörlerde ayna kullanılmasının nedenlerinden biri de budur. Şaşalı bir salon istiyor ancak sahip olduğunuz salonun küçükse ayna kullanarak onu daha geniş gösterebilirsiniz. Bu evin her köşesi için kullanılabilecek bir detay.

Çekmece ve dolaplar küçük alanları dekore edebilmek için en kurtarıcı aksesuarlarıdır. Fazla yer kaplamayan ancak içinde bolca çekmece ve askısı olan dolaplar sizi bütün kalabalıktan kurtarır. Bir dolap nasıl fazla yer kaplamayabilir diyorsanız ve büyük kaba dolaplara sahipseniz her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz yapışkan folyo olarak geçen kağıtların açık renklerini edinebilirsiniz. Açık renkler her zaman daha aydınlık olduğu için ne kadar geniş yer kaplasalar da dolabı tamamen değiştirmektense onları kullanmak bulundukları ortamda daha az dikkat çekmelerini dolayısıyla alanın daha da genişlemesini sağlarlar.

Herhangi bir yeri dekore ederken açık renk kullanmaya özen gösterin. Örneğin yeni ev sahibi oldunuz ancak paranız küçük salonlu bir eve yetti üzülmeyin koltuk takımlarınızı daha atletik ve açık renk seçerseniz salonunuzun bir anda nasıl genişlediğine şaşırırsınız.

Küçük dolaplara sahipseniz ve hiçbir şeyinizin sığmadığından yakınıyorsanız onun da çözümü var, demonte düzenleyiciler. Bu düzenleyicileri bir çekmecenin içerisine kravatlarınızı yerleştirmek için de kullanabilirsiniz takılarınız, çoraplarınız için de.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!