Küçük Banyom Nasıl Daha Ferah Hissettirir?

21 Kasım 2017

Küçük Banyom Nasıl Daha Ferah Hissettirir?

Evin her bölümü özelken banyoda ne var ki daha özel bir hal alsın?

  • Evinizin her bölümü sizin için özel olurken banyonuz da günün yorgunluğunu ve stresini attığınız en özel alanlarınızdan birisidir.

  • Banyonuzu dekore etmek istiyorsanız ya da yenileyecekseniz birkaç adıma dikkat etmeniz doğru bir banyo dekorasyonu yapmanız açısından önemli olacaktır.

  • Nitekim banyonuz biraz da küçük ise birkaç dar banyo tasarımları kullanarak geniş görünümlü bir banyo elde etmeniz mümkün olacaktır.
Renk Seçiminiz Banyo Dekorasyonunu Nasıl Etkiler?
Küçük bir banyonuz var ise ve daha geniş bir görünüm elde etmek istiyorsanız öncelikle banyonuzda açık renkler tercih etmelisiniz. Bu aşamada banyo fayansı ne renk olmalı sorusunun cevabını açık renk fayanslarda arayabilirsiniz. Böylece daha geniş bir banyo görünümü elde etmek için ilk adımı atmış olacaksınız.

Seçtiğiniz Renge Uygun Fayans Tasarmı Ne Olmalı!
Açık renk fayans seçmek demek hiçbir zaman bembeyaz bir fayans seçimi anlamına gelmemektedir. Sadece beyaz fayansın kullanıldığı banyonuz çok sade ve sıkıcı bir görünüm alacaktır. Beyaz fayans ile birlikte kullanacağınız başka bir açık renk seçeneğiniz de olmalıdır. Bu fayansların dizilimi de banyonun geniş görünmesi açısından önemli olacaktır. Seçeceğiniz fayansları ince çizgili seçerek sütunlar halinde yerleştirmeniz banyo dekorasyonunuzu albenili hale getirecektir. Banyonuzun geniş görünmesi için fayansların rengi kadar küçük banyolara fayans seçimi de bir o kadar önemli olmaktadır.

Küçük banyolarda en büyük sorun dolap sıkıntısı olmaktadır. Kişisel eşyalarınızı dar banyonuzda yerleştirmek konusunda sıkıntı yaşıyorsanız gizli dolaplar tercih edebilirsiniz. Böylece dar olan banyonuzda eşyalarınızı üst üste yığmadan ve alan kaybı yaşamadan yerleştirmiş olacaksınız.

Aynalarla Derinliği Yakalayın
Dar banyoları geniş göstermenin bir diğer yolu da aynalardır. Eğer banyonuz dar ise uygun bir alana yerleştirdiğiniz büyük bir ayna kaplaması banyonuzu daha derin bir hale getirecektir. Bu sebepten ötürü küçük olan banyonuzu dekore ederken ya da yenilerken mutlaka aynalardan yardım almalısınız. Aynalar banyonuzu aynı zamanda daha derin gösterecektir


Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!