Küçük Ev Dekorasyonu İçin 5 Bilinmeyen!

11 Temmuz 2017

ev dekorasyonu

Ev dekorasyonu fikirleri hakkında küçük evleriniz için 5 altın fikir!

Küçük Ev Dekorasyonu İçin 5 Bilinmeyen!

Ev dekorasyonu için hanım efendiler saatlerini belki günlerini feda ediyorlar ömürleri içinde. Aslında bu durumun temel sebeplerinden biri insan kendi iç güzelliğini dışa vurmak ve evinde kendinden bir parçalar görmek istiyor. Peki neden insan kendini bu kadar dışa vurmak ister. Bir sebebi bireysel kopukluklarımız.

Mevlana’nın bir sözü vardır, ne anlatırsan anlat karşındaki ne anlarsa anlattığının kıymeti ve mahiyeti o kadardır diye. Bizde kendimizce, bence gibi kelimeler hayatımıza girdikçe toplum olmaktan bireye, bireyde hükmedebildiği en büyük sosyal alan olan evinde kendi esintileri ile bu alana hükmetmek istiyor.

Ev dekorasyonu bu gibi düşüncelerin temelinde yatan ve iç yaşantımızın biraz daha nesnelliğe döküldüğü bir alan. Ev dekorasyonu için evin şartları ve büyüklüğü elverdiği sürece bizde evimizde belli başlı dokunuşlar yapmak istiyoruz.

Ev dekorasyonları için dönüp baktığımızda küçük bir ev var ve burada bu süreç nasıl işleyecek. Bu noktada sizlere 5 altın kural ile yardımcı olacağız sizde kendi tarzınızı bulacaksınız.

Ev Dekorasyonunda Aydınlatma

Ev küçük alan dar. İstek çok nakit yok gibi düşünceler sizi yıpratmasın biraz daha pratik ve maliyetsiz ilerlemeye çalışacağız. Ev içinde aldığı ışık ile orantılı olarak havuz tavan sistemi ile evde tavana doğru bir derinlik yakalayabilir ve bu havuzun kenarlarında spot lambalar ile destekleyerek ışıkla evinizde bir derinlik oluşturabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak abajur bu işin vazgeçilmezlerinden ama salonda daha çok rastlayabiliriz.

Burada abajurun olmasının en büyük sebebi insanlar odada dikkat çeken bir obje ile zihinleri ilgilendiğinde odanın fiziksel şartlarını göz ardı etmesinden dolayıdır. Ev Dekorasyonu için çok buna dikkat etmek gerekir.

Ev Dekorasyonu Stage 2

Burada biraz daha ışıklandırmanın dağıttığı zihinleri perdeler ile boğmadan ilerlemek gerekir. Perde seçiminde biraz daha petek üzerinden başlayan bir yol çizmek gerekir. Peki neden denemeden bilemezsiniz bulduğunuzda bize de yazarsanız bizde sizinle sonucu paylaşırız.

Ev Dekorasyonunda İnce Çizgiler

İnce çizgiler diyerek kastettiğimiz konu biraz daha minimal dekorasyona uygun. Neden bu gğn insanlar kurallara ve birbirine duymadığı saygı ve sevgi sınırlarını evdeki mobilyalarında beklemektedir. Neden mi? Dışarda yakalayamadıkları o ince ruhları evde tahtanın incelmiş halinden beklemektedir. Bende kullanıyorum bu tarz mobilyalar ancak beni keninden iten her zaman biraz formel resmi şekilsel yapısıyla ruhsuz olduğunu düşündüğüm bir ev dekorasyonu fikirlerinden biri ancak çokta dışlamamak lazım. İnce çizgileri salon dekorasyonunda köşe takımları ile beslemek ve odada koltuk arası boşlukların kapladığı yerleri koltuk takımlarının birleşmesi ile ortaya çıkan sedir tarzı köşe takımları ile büyük bir alan sağlayabilirsiniz.

 

Ev Dekorasyonunda Basamak 4

Ev içinde göze ve gönle hoş gelen açık tonlar kullanarak evinizin içinde bir ışık hüzmesi oluşturup güneş ışığını daha iyi değerlendirirsiniz. Açık tonlar içinde güneş ışığını ve sıcaklığı tutar ve dışarıya ışık yansıtırlar fazlasıyla. Ev dekorasyonu fikirlerinde kendine fazlasıyla yer edinmiş bir tarzdır. Neden evi ferah ve aydınlık bir hava katar orada vakit geçirene iç ferahlığı verir.

Ev Dekorasyonu Altın Vuruş

Ev içinde biraz maliyetli olabilir bazı tavsiyeler dikkat evde denemeyiniz. Dolap seçimlerine gömme dolaplar eve 3 boyut hissi verecek ve derinlik algısını bozarak alan yaratacaktır. Yada 3 boyutlu duvar kağıtları ile duvarlar da farklı bir tasarım yakalanır. Ya da mermer yüzeyli çıkartmalar ile de küçük ev dekorasyonunda büyüklük hissi yakalanır.

Konuyu özetlemek gerekirse biz ne kadar tavsiye verirsek verelim ev dekorasyonu için en büyük ölçüt sizsiniz. Biz dışarıdan laf kalabalığı yapıp duruyoruz. Aslında ev dekorasyonu öznel yapısı olan bir fikir dünyası.

 

Ev dekorasyonu fikirleri hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum yazarak paylaşabilirseniz seviniriz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!