Küçük Evlerde Aksesuar Kullanımı

08 Ağustos 2017

Küçük evleri dekore ederken doğru parça kullanımı oldukça önemlidir.

Küçük evleri dekore ederken doğru parça kullanımı oldukça önemlidir. Aslında küçük evlerin alan darlığı sebebiyle dekorasyon olanaklarının sınırlı olduğu düşünülür. Oysa doğru eşya ve aksesuar seçimi ile küçük evleri etkin kullanmak ve çok çeşitli şekillerde dekore etmek mümkün.

Aksesuarların Dekorasyon İçindeki Yeri

Modern ya da vintage, retro ya da rustik dekorasyon tercihiniz ne olursa olsun, aksesuarlar dekorasyonu tamamlayan en önemli öğedir. Evin içinde yaratmak istediğiniz havayı, yalnızca zorunlu eşyalarla gerçekleştirebilmeniz mümkün değil. Bu sebeple evinizin genişliğine, elde etmek istediğiniz havaya ve seçeceğiniz dekorasyon tarzına uygun aksesuarlar ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Küçük evlerde aksesuar detayları oldukça önemlidir. Eviniz küçük olduğu için aksesuar kullanamayacağınız gibi bir düşünceye sahipseniz oldukça yanılıyorsunuz. En ufak bir alan bile uygun aksesuarlarla renklendirilip tamamlanabilir. Bunun için sadece uygun aksesuarı seçmek yeterli. Örneğin eviniz küçükse ve alanınızı etkin kullanmak istiyorsanız, devasa uzun abajurlar yerine, ufak mumlar, masa lambaları ya da komedin sehpa gibi eşyalarınızın üzerine koyacağınız küçük abajurlar kullanmanız mantıklı olacaktır. Böylece hem alandan tasarruf etmeniz hem de evinize şık ve hoş bir görüntü kazandırmanız mümkün olabilir.

Nasıl Aksesuarlar Seçilmeli

Küçük evler minimal dekorasyon için biçilmiş kaftandır. Son zamanlarda oldukça popüler bir dekorasyon çeşidi olan minimal dekorasyonda, olabildiğince az eşya ve aksesuar kullanımı ile evler sade ve şık bir görüntüye kavuşturulur. Orta sehpanızın üzerine koyacağınız küçük figürleri, doğal taşlar ya da vazolar küçük evler için minimal aksesuar önerileri arasındadır. Ancak minimal tarzdan yana değilseniz yine çeşitli aksesuarlarla evinizi renklendirebilmeniz mümkün. Küçük evler ve odalar samimi ortamlardır dolayısıyla bu havayı tamamlamak için, küçük ve çok sayıda çerçeveler ile duvarlarınızı doldurabilir, minik saksı bitkileri aracılığıyla odalarınızı renklendirebilirsiniz. Bununla birlikte, masa lambaları, abajurlar ve led ışıklar da küçük evlerin sıcak ve samimi yapısına uygun olan aksesuar seçeneklerindendir. Yine odanızı dekora ettiğiniz koltuklar ya da berjerler üzerine sereceğiniz pelüş örtüler ve renkli yastıklar da evinizin dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!