Küçük Evlere Etkileyici Dekorasyon Fikirleri

02 Şubat 2018

küçük ev dekorasyonu

Bireyselleşmenin giderek arttığı zamanımızda 1+1 evler veya home ofisler giderek yaygınlaşmaya başladı. Küçük ama özgürlüğü doyasıya sunan ev veya home ofislerin estetik dekorasyona sahip olması için yapılması gerekenleri anlatıyoruz.

1.     2018 Ev Dekorasyonu Fikirleri Küçük bir ev için doğru eşyalar seçmek gerekir. Hem şık dekorasyona sahip olabilmek adına hem de alanı doğru kullanabilmek için eşya seçimi önemlidir. Oturma ve yatak odasını kaplayacak büyüklükte mobilya tercihi yapmak yanlıştır. Oturma odası için L tipi mobilya seçilmesi gerekir. Televizyon içinde duvara monte sistemlerin tercih edilmesi yerindedir. Televizyon altına da uzun çekmeceli sehpalar konularak güzel bir görüntü elde edilebilir. Yatak odası içinde entegre sistemler tercih edilebilir. Böylece yatak artı gardırop herhangi bir duvar köşesine konumlandırılarak yatak odasının daha geniş gözükmesini sağlar.

2.       Seçilecek mobilyalarda dikkat edilecek hususlardan biri, ayaklarının yüksek olmasıdır. Koltuk ayaklarının veya sehpaların yüksek olması evde rahat bir atmosferin oluşmasını sağlar.

3.       Duvar dekorasyonu içinde modern raf sistemleri yaptırabilirsiniz. Şık raflar sayesinde ufak ama dekoratif açıdan estetik bir eve sahip olabilirsiniz. 3D duvar kağıdı tasarımlarını da tercih edebilirsiniz. Eve derinlik kazandıracak bu duvar kağıtları, daha sofistike dekorasyon tarzı isteyenler için ideal tercihlerden birisidir.

4.       Duvar raf sistemleri arasında yerden tavana raflar tercih edilebilir. Modern bir dekorasyon sağlayacak yerden tavana sistemler, daha geniş ev algısı da yaratır.

5.       Evin yine derinlik algısını arttırmak istiyorsanız, 3D duvar kâğıdı tasarımlarından farklı bir alternatif olarak aynalarla dost olabilirsiniz. Derinlik algısı yaratacak aynalar sayesinde oturma odanız veya yatak odanız olduğundan daha büyük gözükebilir.

6.       Küçük evlerin küçük mutfakları için seçilecek yemek masaları dikdörtgen olmalıdır. Böylece herhangi bir duvarın yanında konumlandırılabilir. Mobilyaları beyaz tercih ederek daha ferah bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

7.       Küçük evlerde duvar, zemin ve tavan renginin seçimi önemlidir. Kendinizi psikolojik olarak baskı içerisinde hissetmemeniz adına beyaz renk tonlarını tercih etmek faydalıdır.

8.       Banyo dekorasyonuna önem veren kişiler için de şunları söyleyebiliriz. Banyoda dekoratif sepetler kullanılması doğal ve ferah bir atmosfer meydana getirecektir.

Son olarak küçük evler için en iyi çözümlerin duvara monte mobilya sistemleri olduğunu ifade edelim. Çalışma masalarından, yataklara ve yemek masalarına kadar duvara kombine edilen çözümlerle küçük evlerde büyük yaşam alanları kurulabiliyor.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!