Küçük İşyerini Büyük Dekore Etmek

17 Ekim 2017

Dekorasyon hayatımızın özellikle de içinde bulunduğumuz mekanların en önemli ögelerindendir.

Dekorasyon hayatımızın özellikle de içinde bulunduğumuz mekanların en önemli ögelerindendir. Her mekan için kendine özgü bir mimari, teknik yapı ve altyapı sistemiyle birlikte kendini en çok gösteren unsurudur. Farklı mekanlar için farklı dekorasyon fikirleri olmakla birlikte hem kendine özgü hem de işlevselliği olan alanlar yaratmak önemli bir iştir. Ev, okul, hastane gibi insanların içinde bulunduğu mekanların etkili ya da etkisiz , fark edilen ya da edilmeyen, huzursuz eden ya da çok beğenilen dekorasyon fikirleriyle oluşmuş alanları vardır. Bu mekanlardan en önemlisi işyerleridir. Çünkü kişiler günlük yaşamları içerisinde evlerinden çok işyerlerinde vakit geçirirler bu nedenle iş yeri dekorasyonları önemlidir. Özellikle küçük bir işyeriniz varsa dekorasyon fikirlerinin nasıl büyük farklar yaratabileceğini gözlemleyebilirsiniz.

Açık Renk Tonları

Küçük işyeri dekorasyon fikirleri içerisinde belki de en başta gelenlerden biri renk seçimidir. Çünkü alanınızı büyütüp küçültme etkisini sandığınız gibi metrekareler değil renkler yapmaktadır. Siz beyaz ya da krem  renk tonlarını işyeri dekorasyonunuzda kullanarak yüz metrekare bir alanı iki katı büyüklükte gösterebilirken lacivert, siyah ya da kahve gibi renk seçimleriyle bu büyüklüğü yarıya inmiş gibi de gösterebilirsiniz.

Ayna Kullanımı

Aynalar yardımcı dekorasyon ürünleri açısından en sık kullanılan ve en başarılı sonuçlar veren ürünlerdendir. Derinlik algısı yarattıkları için alanları çok daha geniş ve ferah gösterirler. Duvarlara parçalar halinde yerleştirebileceğiniz gibi işyeri dekorasyonunuzda boydan boya aynalara da yer verebilirsiniz. Hatta kat yüksekliği fazlaymış gibi göstermek adına tavanlara yerleştireceğiniz aynalarla çok daha geniş bir mekana sahip olursunuz.

Aydınlatma

Özellikle küçük alanlarda bazı ışık oyunlarıyla şahane sonuçlara ulaşabilirsiniz. İşyerinizde yer vereceğiniz çok sayıda ışık kaynağı olabileceği gibi ışık kaynaklarının rengini beyaz ışık tonlarında ayarlayarak hem daha ferah hem de daha dikkat toplayıcı bir çalışma alanına sahip olabilirsiniz. Dolayısıyla beyaz ışık etkisiyle hem çalışanlarınızın motivasyonunu yüksek tutmuş hem de onların oldukça geniş bir mekanda çalışıyormuş hissiyle verimli işler çıkarmalarını sağlayabilirsiniz. İş yeri dekorasyonunda yapacağınız değişikliklerle  daha büyük gibi görünen küçük alanlar sizin için sorun olmaktan tamamen uzaklaşır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!