Laminat Parke Her Odada Kullanılabilir Mi?

08 Aralık 2017

laminat parke kullanımı

Evlerimizde zeminler genellikle aynıdır. Son zamanlarda salonda, yatak odalarında laminat parke kullanılır, banyo ve mutfak kısımlarında ise laminat, hatta parke pek tercih edilmez.

Evinizin her köşesi size ayrı bir huzur vermeli bizce. Her yer göze hoş hitap etmeli. Bunu yaparken klasik yöntemlere başvurmakla beraber, yeri geldiğinde alışılmışın dışına çıkmaya ne dersiniz? Daha önceki yazılarımızda birçok alanda, duvar boyası, koltuklar, aksesuarlar vb. her alanda size tavsiyeler verdik. Bugün ise evinizin zemini hakkında birkaç tavsiyemiz olacak. Hadi gelin beraber bakalım..

 

Evlerimizde zeminler genellikle aynıdır. Son zamanlarda salonda, yatak odalarında laminat parke kullanılır, banyo ve mutfak kısımlarında ise laminat, hatta parke pek tercih edilmez. Halbuki bu eskiden kalma bir alışkanlıktır aslında. Çünkü banyo ve mutfak alanları yere en fazla bir şeyin dökülebileceği alanlardır. Bu sebepten dolayı kabarabilir diye tercih edilmezler. Ancak günümüzdeki parke modelleri artık su geçirmeyen bir teknoloji ile üretilmektedir. Bu sayede evinizin her alanında laminat parke kullanabilirsiniz. Parke, odalarınızın şık görünmesini sağlayacaktır.

 

Parke kullanırken kalitesine dikkat etmekle beraber, rengi, modeline de önem vermek gerekir. Bazı laminat parkeleri kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Mesela, odanızın rengini boğmayacak, koyu olmayan renkler seçmelisiniz. Aynı zamanda koyu renkler tozu da belli ettiğinden dolayı kullanılması biraz zahmetlidir. Ancak koyu tonlu laminat parkeler asil bir görüntüye sahip olduğundan, salondaki koltuk takımı, aksesuarlar biraz daha aydınlık, canlı renkler seçilip kullanılabilir. Bu arada ciddiyeti sağlamak adına ofislerde de koyu renkli laminant parkeler seçilebilir.

 

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!