Lavabo Tıkanıklığını Gidermek İçin Öneriler

08 Ağustos 2017

Her ev hanımının ve mutfak ile uğraşan bireylerin ortak sorunu zaman zaman ortaya çıkan lavabo tıkanma problemidir.

Her ev hanımının ve mutfak ile uğraşan bireylerin ortak sorunu zaman zaman ortaya çıkan lavabo tıkanma problemidir. Bu tarz sorunlar özellikle eski binalarda ortaya çıkabildiği gibi yeni yapılan pek çok binanın da giderinde oluşan sorunlar nedeniyle lavabo tıkanma problemi yaşanabilmektedir. Bu durumun çözülmesi ve bir daha tekrarlanmaması adına birbirinden farklı yöntemler kullanılmaktadır. Lavabo açma yöntemleri arasında en etkili olan yöntemler her bireye göre değişiklik göstermektedir. Bu yöntemleri uygularken lavabo giderine ve mutfak yapılarına zarar vermeden hareket etmek en etkili çözümler olacaktır.

Karbonat Ve Sirke Karışımı Oldukça Etkili

Lavabo neden tıkanır diye düşünüldüğünde ortaya birbirinden farklı nedenler çıkmaktadır. Yemeklerde kullanılan pirinç vb. ürünlerin lavabo giderine kaçması ve orada birikmesi, yağların ve koyu renkteki sıvıların gider dökülmesi, pompa gibi ürünlerle zaman zaman giderin temizlenmemesi gibi nedenler lavaboların tıkanmasına neden olan başlıca etmenler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yukarı da sayılan nedenler mutfak lavaboları için geçerlidir. Banyo ve tuvaletlerdeki lavaboların tıkanmasının ise en büyük nedenlerinden bir tanesi saçların gidere kaçarak birikmesi olarak bilinmektedir. Bu gibi durumlarda en etkili temizleme yöntemi sirke ve karbonat karşımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Karbonatı eritildikten sonra sirkeyle iyice karıştırılması ve lavaboya biraz sıcakken dökülmesi, giderin temizlenmesi ve orada biriken maddelerinde eriyerek kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Lavabo Aç Ya Da Temizlik Setleri Pratik Uygulamalar

Tıkanan lavabo nasıl açılır sorusunun diğer bir yaygın cevabı ise hazır satılan lavabo aç ürünleri ve metal temizlik setleridir. Lavabo açlar temizlik marketlerinde satılan ve lavabo açmada kullanılan en etkili ürünlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bir miktar kaynatıldıktan sonra sıcak halde lavaboya döküldüğünde derin temizlik sağlayan lavabo aç ürünleri, belirli zamanlarda yapılması gereken, sürekli kullanıldığında gidere zarar veren etkili ürünler arasında bilinmektedir. Diğer ürünler ise metal şekilde oluşturulan lavabo açma setleri olarak bilinmektedir. Kanal açma teli olarak da bilinen bu tarz setler, lavabo içine sokularak gidere sıkışan ürünlerin çıkarılmasına ve boruların temiz hale getirilmesine yardımcı olmaktadır. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!