Minimalistlere Özel Şık 5 Yatak Odası Önerisi

04 Kasım 2017

Minimalizme Gönül Vermişlere Birbirinden Şık Yatak Odası Önerileri

Minimalist dekorasyon ve yatak odaları büyük şehirlerin küçük evleri için bir çözüm müdür?

  • Özellikle büyük ve kalabalık şehirlerde yaşayan kişiler en çok evlerinde rahat etmek isterler.
  • Bunun için ise daha ferah ve aydınlık, süslü eşyalardan arınmış ve en temel düzeyde ihtiyaçlarını karşılayacak modern tasarımlar ile evlerini dekore etme fikri cazip gelmektedir.
  • Bu fikre dayalı tasarımlar ise günümüzde minimalizm tarzı evler olarak popüler olmuştur.
  • En az oturma odası kadar zaman geçirilen ve yorgunluğun giderilerek kaliteli bir günün başlangıcında aracı olan yatak odaları minimalist ev tasarımları için başta gelmektedir.

Minimalist yatak odaları ile yoğun geçen bir iş gününün ağırlığından kurtulabilir, rahatlık ve basitlik ile sizi kucaklayan yatak odanızda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Minimalist Yatak Odası Fikirleri

Minimalist yatak odaları için ilk başta dikkat etmeniz gereken madde odanızın havasında önemli bir etkiye sahip olan duvar renklerinizi seçmektir.

Karanlık renklere sahip duvarlarınızı veya yoğun desenli duvar kâğıtlarınızı daha minimal desenler ve açık renkler ile ferah hale getirebilirsiniz.

Gün ışığının da orantılı şekilde odanızda dağılması güne başlamanızda etkilidir. Bunun için pencere çerçevelerinizi açık renk tercih edebilir ve küçük boyutlara çekebilir hatta imkânınız var ise pencere alanınızı büyütebilirsiniz.

Mobilya seçiminizde ise ahşap tasarımları kullanarak sıcak ve doğal bir ortam yaratabilirsiniz. Gösterişli ve detaylı mobilyalar yerine düz ve basit hatlı olanları seçmeniz minimalist ev tasarımları için vazgeçilmezdir.

Aksesuar tercihleri de en az mobilya seçimleri kadar minimalist yatak odaları tasarımında önemlidir. Yoğun ve çarpıcı renkli veya detaylı aksesuarlar yatak odanızda göz yorgunluğuna neden olabilir. Bunun yerine sade bir tablo veya soft renklere sahip çiçekleri kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Bu değişimler ile minimalizm tarzını tüm odalarınız için uygulayabilirsiniz.

Yorumlarınızı ve görüşlerinizi bizimle palaşırsanız daha ne olsun!

Ev dekorasyonu fikirleri yazımız hakkında bilgi için bir tıkla turuncu yere!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!