MİSAFİRLERİMİZİ EĞLENCELİ PASPASLARLA KARŞILAYIN

13 Aralık 2017

kapı önü aksesuar kullanımı

Evimiz çok güzel ve sıcak bir yer olabilir, buna inandırmak için eğlenceli paspas da çok önemlidir.


  • Neden dikkat edilmeli aksesuar kullanımına?
  • Ev dekorasyonunda pas pas nasıl kullanılmalı?
  • Misafir evde ilk neye bakar?
  • Kapı önü deme neler düşündürtür adama?


Ev modası, dekorasyon ürünleri son dönemlerde vitrinlerden inmeyen ürünlerin başında geliyor. Günümüz insanının modaya verdiği önemle birlikte bu ürünlerin satıldığı dükkânlar da caddeleri süslemekte.

Artık ev dekorasyonu kişinin kişiliğini yansıtabileceği, kendisi hakkında evine gelen insanlara bilgi verebileceği tercihler olarak görünüyor. İç dizayn tasarımları bu kadar dikkat çekerken kapı ve kapı önü tasarımları da çok göz önünde.

Kapımıza asacağımız bir süs, önüne koyacağımız bir paspas evimizin stili hakkında gelen kişilere bilgi vermekten.

Evimiz çok güzel ve sıcak bir mekan olabilir ama buna inandırmak için misafirimiz karşılayabileceğimiz eğlenceli paspas da çok önemlidir. Bir nevi paspasımız sıcak bir hoş geldin anlamına gelebilir misafirlerimiz için.

PASPAS NEDİR?

Genellikle dış kapı önüne koyulan ve sokaktan gelen ayakkabının ayakkabılarının altındaki pislikleri temizlenmesi için kullanılan silecek diyebiliriz.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN PASPAS MODELLERİ NELERDİR?

Paspas modelleri içerisinde daha çok çiçekli paspas ve makara paspas modelleri tercih edilir. Son dönemlerde isim yazılan paspas modelleri de çok ön plandadır. Çeşitli çizgi film karakterlerinin bulunduğu paspaslar özellikle çocukların ilgisini çekmektedir.


KAPI ÖNÜ PASPASI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Kapı önü paspas seçimi yaparken öncelikle renk konusunda dikkatli olmalıyız. Kapı önünde duracak paspasımız eğer çok açık renklerde olursa ayakkabı ile üzerine sürekli olarak basılacağından temizlememiz çok zor olur ve evimize pis bir izlenim vermiş olur.

Paspasımızın boyutu kapımızın genişliğinden büyük olmamalıdır. Genişliğiyle aynı boyutta yahut daha küçük olursa kapımız önünde şık bir izlenim verebilir.

Eğer kapınızın üzerinde herhangi bir süs var ise paspasımız ile rengi uyumlu olmalıdır.

Paspasımızın çelik kapımızın rengiyle de uyumlu olması gerekmektedir. Çok aykırı bir tonda paspas seçimi çirkin durabilir.

Düşünce ve fikirlerinizi yorum olarak paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz!!


Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!