Mobilya Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

02 Şubat 2018

Mobilya seçimi hususlar

Evinizin atmosferini baştan aşağı farklı bir havaya sokan mobilyaları alırken dikkatli olmakta yarar var.Çünkü mağazada harika duran bir salon takımı,evinizde beklediğiniz etkiyi yaratmayabilir.İşte bunları önlemek için size birkaç tavsiyede bulunacağız..


Mobilyanın şık olması,hoş bir görüntüye sahip olması kadar,işlevselliği de oldukça önemlidir.Bu yüzden mobilya alırken boyutuna,şekline dikkat etmelisiniz.

Alacağınız mobilyanın yalnızca görüntüsü değil,kullanılan malzemesi de oldukça önemlidir.Bir mobilya seçerken aldığımızda onu uzun müddet kullanmayı planlarız.Bu yüzden iskeletinin de uzun yıllar dayanacak şekilde olması gerekir. Ev Dekorasyonu Fikirleri

Bir sorunla karşılaşmam demeyin.Aldığınız ürünün kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun,problem çıkabilir.Bu sebeple mobilyanızı almadan önce,mağazadan garanti isteyin,yada garantili mobilyaları tercih edin.

Mobilya alırken klasik bir model alsanız bile,ufak hoş detaylar onu çok şık bir hale getirebilir.Günümüzde bu tarz mobilyalar oldukça fazlalaştı.Eğer marjinallikten yana değilseniz,ama şık ve komşunuza göre farklı bir şeyler bakıyorsanız,bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

En önemli konulardan biri de renk ve kumaş seçimidir.Mobilyanın rengini tek başına belirlemeniz mümkün değildir.Evinizdeki diğer önemli parçaların da rengi mobilyanızın rengi konusunda belirleyicidir.Çarpıcı olsa da siyah,kırmızı gibi bir süre sonra sıkıcı olabilecek renkleri tercih etmenizi öneririz.

Kumaş konusunda ise;eğer çocuğunuz varsa beyaz kadife gibi kumaşları tercih etmeyin.Kumaşınızın yıkanabilir,istediğinizde çıkarılabilir olması gerek.Bundan sonrası tamamen sizin zevkinize kalmış durumda..Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!