Mobilya ve Beyaz Eşya Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

19 Haziran 2017

beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Yazın gelmesiyle beraber düğün sezonu da açıldı diyebiliriz. Birçok çift evlenmek için yaz mevsimini tercih eder.Düğün mevsiminin gelmesi alışveriş sezonunun başladığını gösterir. Alışverişte en hassas iki nokta beyaz eşyalar ve mobilyalar olur. Çünkü diğer eşyalara göre oldukça pahalı olan bu ev eşyalarını uzun müddet kullanmayı isteriz.Bu noktada dikkat etmemiz gereken noktaları hep beraber inceleyelim:

Mobilya ve Beyaz Eşya Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

 

Koltuk ve kanepeleriniz de makaslı sistemler bulunuyorsa bu makasların dayanıklılığına ve alternatif parçalarının kolay bulunabilir olmasına dikkat etmenizde yarar var.

Koltuk kaplamaları için artık eskisinden çok daha fazla seçenek bulunmaktadır.,Deri,pamuk,kadife vb. birçok kaplamayı buna örnek verebiliriz.Kumaşını ve rengini seçerken çabuk kir tutmamasına,hemen solmamasına ve yıpranmamasına dikkat etmeliyiz.Aksi halde evinize misafirliğe gelen tatlı yaramazlara karşı sürekli tetikte olmanız gerekecektir.

Koltuğunuzun  veya kanepenizin iskeletinin dayanıklılığı kaplattığınız kumaştan çok daha önemlidir. Genel iskeletteki bir bozukluk,mobilyanın tüm görüntüsünü mahvedebilir.

Koltuğunuzdaki detayların yedek parçalarının olmasına yada kolay bulunabilir olmasına dikkat  etmekte fayda var.(Düğme,yastık gibi)

Ahşap mobilyalarınızda ağacın kalitesi ve bakımının kolay olması  oldukça mühim bir husustur.

Çekmeceli ya da dolaplı mobilyalar alırken kapakların düzgün bir şekilde kapanmasına,sarkma ya da oynama yapmamasına özen gösteriniz.

Olası kazalardan korunmak için raylı sistemlerde uzun raflar arasında destekler bulunmalıdır.

Mobilyanızda aydınlatma sisteminin olması halinde montajının rahat olmasına ve arıza çıkması halinde onarımının kolay olması dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Kullandığınız masaların dayanıklılığına ve ayaklarının birbiriyle dengeli olmasına özen gösterilmelidir.

Beyaz eşya alırken en önemli kriterlerden biri beyaz eşya markasının yaşadığınız bölgede servisinin olup olmadığını araştırınız. Aksi halde size yakın servisi olmayan bir markayı tercih ederseniz ilerde sıkıntılar yaşamanız olasıdır.

Beyaz eşyaların ihtiyaçlarınızı karşılaması oldukça önemlidir. Eğer büyük bir aileyseniz küçücük bir buzdolabı almanız,pişman olmanıza sebep olabilir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!