Modası Geçmiş Aksesuarları Nasıl Değerlendirirsiniz ?

08 Ağustos 2017

Herkesin evinde bir zamanlar aldığı fakat artık kimsenin yüzüne bile bakmadığı ya da işe yaramayan, kullanmadığı aksesuarlar mutlaka vardır.

Herkesin evinde bir zamanlar aldığı fakat artık kimsenin yüzüne bile bakmadığı ya da işe yaramayan, kullanmadığı aksesuarlar mutlaka vardır. Fakat bir türlü atılmaya kıyılamaz. Dolayısıyla bir köşede durmaya, tozlu çekmecelerde sıkıştırılmaya mahkum olmuşlardır. Bu yazımızda sizlere modası geçmiş eski aksesuarlar nasıl değerlenir onu anlatacağız ve birkaç ipucu vereceğiz.

Kullanılabilecek Eski Aksesuarlar

Hemen hemen herkesin evinde bulunan fakat kullanılmayan bazı aksesuarların listesini yaparak başlayabilirsiniz. Örneğin;

 

-          Poşetler

-          Eski araba lastikleri

-          Bebeğinize aldığınız mama kutuları

-          Kullanılmayan bardaklar

-          Deterjan kutuları

-          Kopmuş düğmeler

-          Tokalar

-          Yapay çiçekler

-          Eski CD’ler

-          Kullanılmayan takı Kutuları

-          Kullanılmayan rende

-          Disketler

-          İçecek şişeleri

-          Merdiven

-          Fincan

-          Tenis raketi

-          Basketbol topu

-          Bahçe sulama hortumu

-          Televizyon ya da dvd kumandası

-          Kırık ya da kullanılmayan sandalyeler

 

Bu ürünlerle eski aksesuarlara nasıl hayat verilir ? Bunun için aşağıda bazı ip uçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Eski Aksesuarları Kullanma Önerileri

 

1.       Öneri / Disketler

Eski aksesuarları kullanma önerilerimizden ilgi disketler. CD teknolojisinin gelişmesi ile disketler tedavülden kalktı. Yeni teknolojilerle birlikte disketleri kullanabileceğiniz bir araç bulmanız neredeyse imkansız. Bu nedenle içiniz rahat bir şekilde disketlerle yeni bir ürün yaratmak için ilk adımı atabilirsiniz. Bunun için 6 adet disket yeterli olacaktır. Bu disketleri bir küp oluşturacak şekilde, japon yapıştırıcısı ile yapıştırın. Artık elinizde her tarafı kapalı bir küp var. Bu küpün en üstüne oval bir boşluk açın. İçine her türlü topraklı bitkiyi yerleştirebilirsiniz. Dışarıdan renkli ve farklı görünen küçük bir saksı yaratmak bu yöntemle oldukça kolaydır ve fazla zamanınızı almayacaktır. Ayrıca küpün üzerine açtığınız oval boşluğu çok daha küçük ve üstlerden basık açabilirseniz bir kumbara bile yapabilirsiniz.

2.       Öneri / Basketbol Topu

Basket topları oldukça sağlam ve sert bir dış yüzeye sahiptir. Ortadan ikiye kesilerek içindeki hava alınır ve kesilen yerlere fermuar dikilirse renkli ve sağlam bir çantaya sahip olmuş olursunuz. Nasıl olsa artık topun içindeki havanın da önemi olmayacağından, sert dış yüzeye geçirilmiş iki metal yardımıyla, aralarından askılık geçirilmesi suretiyle bir de omuz askısını da yapmış olursunuz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!