Modern Antre Dekorasyonları

08 Ağustos 2017

İlk tanışma, ilk etki önemlidir ya, işte bir evin ilk karşılaşılan kısmı olan antre bu ilk izlenimi veren noktadır.

İlk tanışma, ilk etki önemlidir ya, işte bir evin ilk karşılaşılan kısmı olan antre bu ilk izlenimi veren noktadır. Antrede yakalanacak olan rahatlık, ferahlık, konfor, bu noktadan evin diğer odalarına adeta dağılır. Bu durumda genel ev dekorasyonu içinde antre yani giriş düzenlemelerini de ayrı başlık altında incelemek gereği doğuyor. Evin giriş alanının genişliği, darlığı, ışık durumu, bağlantı noktaları antre dekorasyonu için fikirler oluşmasına başlangıç edecektir.


Antrede Tasarım Objeler Kullanmak

Dergi ve katalog örneklerini incelediğimizde antrede tasarım objeler kullanmak konusu oldukça keyifli görünen ayrıntılar yakalamamızı sağlayabilir. Yeni teknik tasarımlar, klasik tasarımlar, tercih edeceğimiz renklerle ve ayna - portmanto sistemleriyle uyumu yakaladığı anda görev neredeyse tamamlanmış olacaktır. Duvara asılacak resim, saat, renk uyumlu şık bir ayakkabılık, bir boy aynası ve LED ışıklar ile çok güzel bir koridora sahip olabilirsiniz. Hele ki antreniz güneş ışığı alıyorsa, canlı çiçeklerle evinizin girişine muhteşem bir hava katabilirsiniz.


Duvarlar Önemli

Koridorlar daha çok dar ve uzun, gün ışığı almayan alanlardır. Bu yüzden dekorasyon duvarlarda önem kazanır. Antre tasarlamak için ilk alınması gerekenler çok fazla bir şey değildir aslında. Dar alanı geniş gösterecek açık renk duvar boyası, açık renk parke, aynalar, resim ve tablolar, uyumlu bir kullanımla bu alanların en vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Piyasadaki portmanto örneklerin dışına çıkmak akıllıca olabilir. Evinizin girişi uygunsa, tercih edeceğiniz tasarım ve ölçüde, istediğiniz gibi bir dolabı portmanto olarak kullanmanız çok daha hoş bir estetik sonuç elde etmenizi sağlayabilir. Alanı verimli kullanmış, depolamaya yer açmış olursunuz.


Minimal Yaklaşım Genellikle Zorunludur

Nedense, yeni binaların çoğunda daire girişi bir antreye değil, genellikle olabilecek en dar ölçülerde bir koridora açılmaktadır. Bu durum eve girişte sıkışıklık üretmektedir. Çıkarılan ayakkabı ve paltoların yerleştirileceği birimler neredeyse yok sayılmıştır. Hareket edecek alan kalmamıştır. Bu durum için bile minimal düşünceyle rahatlatıcı sonuçlar üretmek mümkündür. Ev bir bütündür. Evin girişi de bu bütüne göre düzenlenmelidir. Antre dekorasyonun da sizlere yardımcı olabilecek firmalar Evininustası'nda!

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!