Modern Ev Dekorasyonu Fikirleri

21 Eylül 2017

modern-ev-dekorasyonu

Modern ev dekorasyonu fikirlerinin genel özelliği sadelik ve soğuk bir görünüme sahip olmasıdır.

Kullanılan tüm hatlar minimal ve ince olmalıdır. Yer yer bazı kısımlarda klasik dekorasyon ile de harmanlamak dekorasyontarzınıza hafif bir sıcaklık katacaktır. Ama benim kişisel fikrim, o minimalizimin etkisini öldürmemenizdir.


Mobilyalarınızda mutlaka açık renkler tercih etmelisiniz. Mobilya hatlarınız keskin olmalı, işlemeli ya da birden fazla zıt rengi içinde bulunduran mobilyalar modern bir ev dekorasyonunu olumsuz şekilde etkileyecektir.

En belirgin kriter beyazın ön planda tutuluyor olması. Çünkü modern ve minimal bir ev dekorasyonununolmazsa olmazı beyaz renktir.Çok fazla süs eşyası kullanmayın. Abartılı derecede süs ve dekorasyon eşyaları modern görünümün havasını bozmaya hayli yeter de artar bile. Eğer az miktarda kullanmayı düşünürseniz bile göz alan renkler değil beyaz, gri tonları ve siyahı tercih etmelisiniz. Aynı zamanda süs eşyanızın boyutları büyük olmamalı.


Son zamanlarda salon dekorasyonlarında modern geometrik desenli yastıklar çok moda hale geldi. Sizde bu geometrik desenli yastıkları tercih edebilirsiniz. Yine tercih renkleriniz gri tonları ve beyazdan yana olmalı.


Tercihen Modern Ev Dekorasyonları

Modern ev dekorasyonları en çok kalabalığı sevmeyen, yoğun olarak çalışıp, evine sadece dinlenmeye gelen insanlar tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda genç çiftler tarafından tercih edilen modern ev dekorasyonları konforlu ve rahat bir düzen sunuyor. Çünkü eşyalarınız minimum düzeyde olduğu için her daim toplu ve düzenli bir görüntü sergiliyor.

Işıklandırmalarınızda yine keskin objeler tercih etmeniz salon kombinasyonunuzda tamamlayıcı bir etken olacaktır. Veya bunun yerine led ışıklar ile loş bir ortamda oluşturabilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!