MODERN VE ŞIK MUTFAKLAR

16 Ekim 2017

modern ve şık mutfaklar

Akılcı depolama çözümleri, kullanışlı raf sistemleri, parlak fayanslar…gibi tasarımların kullanıldığı mutfaklar.

Günümüzde modern tasarımlar,etkileyici oldukları kadar zarif ve kullanışlı mekanlar yaratıyor. Modern mutfak tasarımları denildiğinde de durum farklı değil. Akılcı depolama çözümleri,kullanışlı raf sistemleri,parlak fayanslar…gibi tasarımların kullanıldığı mutfaklar. İlham veren,modern çizgilerin olduğu Modern ve Şık Mutfaklar yaratmak ve hayallerinizi gerçekleştirmek için ipuçlarını sizler için derledik.

Modern ve Şık Mutfaklar İçin İpuçları                  

Modern ve Şık Mutfaklar için aydınlatma önemli bir husustur.Mutfağın yemek hazırlanan bölümünde, her bir noktanın çok iyi aydınlatılması gerekir. Bunun için ampul seçimine dikkat edilmelidir. Ayrıca,mutfağın genel aydınlatması,tezgah üstü,dolap içi led aydınlatma tercihleri doğru yapılmalıdır.

Dolap kapaklarınızın rengi ile duvar ve zemin renklerinizin uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Renklerin uyumluluğu modern tasarımlarda en büyük etkendir. Söz gelimi;dolap kapaklarınız kırmızı,mavi,mor,yeşil gibi canlı renklerdeyse bu renkleri dengelemek için,duvar ve zeminde açık renk kullanmanız doğru olacaktır. Dolap kapaklarında beyaz oldukça tercih edilen bir renktir. Eğer siz de beyaz ya da açık renkli dolap kapakları tercih ettiyseniz,koyu renk tezgah,renkli ya da desenli bir halı ile sadeliği canlandırabilirsiniz.


Mutfak dolaplarınızın çekmeceleri de bir diğer husus. Çekmece içlerinde,pratik saklama bölümleri olmalı. Fazlalıkları,az kullanılan gereçleri bu bölümlere koymak işinizi kolaylaştıracaktır.

Modern ve Şık Mutfaklar için mutlaka özel raflar bulunmalı. Bu raflara,yerleştireceğiniz zevkinize uygun dekoratif süs eşyaları,kitaplar,mumluklar hem gözünüze hitap edecek hem de mekana hoş bir hava katacaktır.

Mutfağınız yeterince genişse ve yemek yeme alanınız varsa,masa takımı tercihinizi de doğru yapmalısınız. Mutfağınızda kullandığınız renklerle uyumlu olması,ergonomik olması gerekir. Açılır kapanır masalar,oturumu rahat sandelye ya da tabureler tercihiniz olmalı.

Perde seçiminde,pencereden gelen ışığı tamamen kesecek perdelerden uzak durmalısınız.Mutfağı karanlığa boğmayacak,daha hafif ve açık renkli perdeler kullanabilirsiniz.

Tezgahınızın üzerinde sıklıkla kullandığınız mutfak araç gereçlerini bulundurmalısınız. Karmaşık görüntüye neden olacak gereçleri kaldırmalısınız. Böylece tezgahınızın sade görünmesini sağlamış olursunuz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!