Modüler Evler ve Avantajları

25 Ağustos 2017

modüler ev

Özellikle Avrupa’da yaygın olarak görülen modüler evler kullanıcılar için zaman, enerji ve yer tasarrufu ile her bakımdan ekonomik bir tercih olarak karşılanmaktadır. Peki modüler ev nedir, ne tür avantajlar sağlar?

Geleneksel konut anlayışından oldukça uzak ve birçok açıdan kullanım avantajı sağlayan modüler evler son dönemin sık tercih edilen yapıları arasındadır. Özellikle Avrupa’da yaygın olarak görülen modüler evler kullanıcılar için zaman, enerji ve yer tasarrufu ile her bakımdan ekonomik bir tercih olarak karşılanmaktadır. Peki modüler ev nedir, ne tür avantajlar sağlar?

Modüler evler, belirli paçalarının fabrika üretimi sonucunda kullanıcıların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda birleştirilerek oluşturulan farklı mimarilerde evlerdir. Düşünülenin aksine geleneksel yapılardan daha dayanıklı olabilme özelliğine sahip ve taşınabilirlerdir. Modüler evler yeni teknolojiler sayesinde sürekli gelişen malzemeler ile uzun ömürlü ve kullanışlı bir yaşam alanı sağlamakta, hızlı ve pratik kurulumu ile geleneksel yapılardan daha kısa sürede inşa edilebilmektedirler. Aynı zamanda da daha az harcama ile bütçenizi de koruyabilmektedirler.
Yer Tasarrufu:

Üzerine kurulacağı arazinin yapı ve büyüklüğüne kolaylıkla uyum sağlayabilme özelliği ve temel gerektirmeyen inşası sayesinde modüler evler alandan tasarruf etmenizi sağlarlar.

Zaman Tasarrufu:

İmalatının fabrika ortamında gerçekleştirilmesi nedeniyle süreçte herhangi bir aksama yaşanmaksızın üretimin hızlıca tamamlanması ve kurulum -montajının kolaylığı sayesinde zamandan tasarruf sağlar. Birkaç gün ile birkaç ay arasında değişen inşası ile modüler evler geleneksel konutlara göre daha kısa sürede tamamlanır.

Enerji Tasarrufu:

Modüler evler yüksek ısı izolasyonu, tasarruf için planlanan tasarımı ve doğal malzemelerin kullanılabilirliği ile dört mevsim enerjiden tasarruf sağlar.