Musluk Bataryası Değişimi Nasıl Yapılır?

08 Ağustos 2017

Musluk batarya tamiri için, mutfak batarya seçiminde doğru ve kullanışlı olması gibi özellikleri önemlidir. Batarya ömrünüzü evinizdeki günlük kullanımı ve çocuklu aile yapısı gibi özellikler sizlerin tercihlerine yön vermelidir.

 

Batarya seçiminde Mutfak ve banyo için  satın alma yaparken ilk dikkat etmeniz gereken husus, bataryanın ölçüsüdür. Lavabonun büyüklüğüne göre, bataryanın da uzunluğu da büyüklüğü de değişecektir. Alırken dikkat edin banyo ve mutfak için tercih edeceğiniz musluğun suyu dışarı sıçratmamasıdır.

Sıcak suyla aranız sıcak ise aç kaba su bataryalarına tercih edin deriz..


Musluk Batarya Tamiri

Musluğunuz su damlatıyor ve tesisatçı çağırsam fazla olur, çağırmasam nasıl yapılır diyor sanız bir tornavida ve İngiliz anahtarı ile musluğun, musluk bataryanın değişimi tamiri aslında çokta zor değil. Sizlerin evinizdeki malzemeler veya komşunuzdaki malzemeler ile değiştirebilirsiniz.

·        Daire içine su basmasın diye daire su vanasını kapamanız şiddetle tavsiye ediyoruz. Yoksa eve su basar.

·        Lavabonun altındaki vanayı da kapatın ve elinize anahtarı alın veya değişime başlayabilirsiniz..

·        Ara musluğuna bağlı olan spiral fleksi hortumu küçük ingiliz anahtarı veya 13 numaralı anahtar ile açın.

·        Lavabonun altındaki somunun demir pulunu çıkartın.

·        Demir pulu çıkardıktan sonra bataryayı yukarı çektiğinizde altında bulunan plastik contası ile birlikte gelecektir. Yeni musluğu takarken aynı fleksi boruları kullanacaksanız musluk üzerinden de sökün ki yeni musluğa bağlayabilesiniz.


Evde su faturası kabarık geliyor ise tavsiyemiz fotoselli su bataryalarına bir göz atarsanız su tasarrufunda yardımcı olacaktır..

Klasik bataryanın fiyatı 250 ila 900 TL arasında değişmektedir. Aç-kapa bataryalar, sıcak suyu sık kullananlar için doğru bir tercih olacağından önerilir. Bu bataryaların fiyatları ise 100-1.600 TL arasındadır.


Batarya alırken, ara musluğu filtreli olan modellerin tercih edilmesi önerilir. Bataryanın ömrünü uzatacaktır, dikkat edilmesi önerilen önemli bir konudur.

Musluk tıkanıklığında sizlere yardımcı olabilecek Tesisatçılar burada!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!