Mutfağınız İçin Depolama Önerileri

25 Haziran 2017

mutfak depolama fikirleri

Mutfak, belki de evinizde irili ufaklı en çok materyali kullandığınız alandır. Bu eşyalarınızdan bazılarını günlük kullanırken; bazılarını ise çok nadir kullanırsınız. Bu yüzden mutfağınızdaki eşyaları doğru şekilde depolamanız oldukça önemlidir. Bu noktada size tabiki bazı vereceğimiz tavsiyeler olacak..

Askı Tahtası

Askı tahtası işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Askılık sayesinde kullandığınız gerekli malzemelere (tava, tencere vb.) daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Askılığı dilediğiniz gibi düzenlemek tamamen sizin elinizde.

Mutfak Adası

Mutfağınız eğer büyüklük olarak standartların üzerinde ise, şık bir mutfak adası depolama alanına ne dersiniz? Bizce mutfağınıza hem farklı bir hava katacak, hem de depolama noktasında size oldukça yardımcı olacaktır. Şişe, tabak, bardak gibi malzemelerinizi koyabileceğiniz gibi, sabah kahvaltısı için de gayet kullanışlı olacaktır.

 

Çekmeceli Raflar

Çekmeceli raflar belki de mutfakta yer tasarrufunda bulunmak için en önemli parça diyebiliriz. Çünkü kullanmadığımız tencere, tavalarımızı buraya yerleştirerek hem yer tasarrufu sağlamış oluruz; hem de dilediğimiz zaman daha rahat ulaşabilme imkanı yakalamış oluruz.

 

Duvara Monte Edilmiş Raflar

Rafları duvarınızın boş olan bir tarafına monte edebilirsiniz. Özellikle baharatlara çabucak erişebilmek için gayet avantajlı olacaktır. Bununla beraber renkli kavanozlar seçerek dekoratif anlamda da mutfağınıza farklılık katabilirsiniz.

 

Eşyalarınıza Göre Uyarlanmış Çekmeceler

Günümüzde uyarlanmış çekmeceleri sipariş üzerine yaptırıp kullanmak oldukça rahat. Bıçak takımı, tabak veya bardaklarınız için dizayn edilmiş bu çekmeceler; yer tasarrufuyla beraber, düzeni de sağlamanıza oldukça katkı sağlayacaktır.

 

Köşeli Mutfak Dolabı

Köşe kısımlar çoğunlukla odalarımızda ölü alanlardır. Bu durum diğer odalarımızda bizim için çok büyük sorun arz etmezken, mutfakta oldukça önemlidir. Çünkü mutfaklarımız diğer odalara göre genellikle daha küçük olduğundan her alanı kullanmak isteriz. Bu yüzden köşelerin köşe çekmeceleri kullanmanızı öneririz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!