Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

07 Şubat 2018

küçük mutfak dekorasyonu

Mutfak,evimizde oldukça vakit geçirdiğimiz alanlardan biridir.Buna rağmen çoğu zaman dekoratif anlamda gerekli önemi göstermeyebiliyoruz.Mutfak dekorasyonu yaparken önemli olan kaliteli malzemeler kullanmak değil,doğru malzemeleri doğru yerde kullanmaktır.Şimdi size mutfak dekorasyonuyla ilgili işinize yarayacak önemli fikirler sunacağız:

·         Çoğu evde mutfaklar genellikle küçüktürler.Mutfağınızı büyük göstermek ve ferah bir ortam yaratmak için beyaz rengi tercih edebilirsiniz.Hem duvarları,hem de dolapları beyaz yaparak fazla aydınlık bir ortam oluşturabilirsiniz,fakat bizim tavsiyemiz beyazla birlikte başka bir rengin açık tonlarını kullanmanız olacaktır.

 

·         Bir alanın göze hoş görünmesi,içerisindeki renklerin canlı durması için aydınlatma oldukça önemlidir.Eğer mutfağınız iyi ışık almıyorsa doğru bir aydınlatmaya ihtiyacınız var demektir.Bizce avize yerine spot ışıklar mutfağınızı daha güzel gösterecektir.

 Mutfak Tezgahı Çeşitleri

·         Mutfağınızdaki duvarlara askılar ekleyip üzerlerine renkli saksılar koyabilirsiniz.İçerisine nane,reyhan gibi hoş kokulu bitkiler ekleyebilirsiniz.

 

·         Küçük bir mutfağınız varsa kapı size köstek olabilir.Bu yüzden sürgülü bir kapı kullanmanız,yada kapıyı tamamen çıkartıp yerine ipli yada perde kapı koyabilirsiniz.Bu hamle size daha fazla alan kazandıracaktır.

 

·         Eğer çok alçak bir tavanınız yoksa,tavana bir askılık asıp bazı mutfak gereçlerini buraya asarak güzel,marjinal bir görüntü yakalayabilirsiniz.

 

·         Normale göre ufak olmayan bir mutfağınız varsa portatif mobilyalar kullanabilirsiniz.Sabit,büyük mobilyalar,koltuklar kullanmanızı taşınması zor olduğundan dolayı tavsiye etmiyoruz.


Etiketler:dekorasyon,mutfak,blog

Mutfak Tezgahı Çeşitleri
Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!