Mutfak Masası Seçimi

27 Haziran 2017

mutfak masası

Mutfaklar evde en fazla vakit geçirdiğimiz alanlardan biridir. Özellikle yemek yerken, kahvaltı yaparken sohbet ederek, keyfini çıkararak vakit geçirmeyi seviyorsanız; mutfaktaki masa oldukça önem arz eder. Mutfağınızın büyüklüğü tercih edeceğiniz masayı da şekillendirecektir. Masa seçerken bazı püf noktaları bilmenizde yarar var.

Mutfağınız için tercih edebileceğiniz pek çok masa modeli ve masa rengi bulunuyor. Bu kadar çok alternatif içerisinden hangisini seçeceğiniz konusunda zorlanabilirsiniz.

 

1.   Masa tercih ederken en önemli kriter; mutfağınızın büyüklüğüdür. Eğer mutfağınız çok büyük değilse, yada evdeki nüfusunuz çok kalabalık değilse, daha ufak bir masa tercih edebilirsiniz.

2.   Masa alırken mutfağınızın genel dekorasyonunu göz önünde bulundurun. Mutfağınızla uyacak renkte, modelde bir masa tercih ediniz.

3.   Masayı koyduktan sonra mutfağınızda biraz alan kalmasını istiyorsanız yuvarlak masa alın. Bu sayede daha küçük bir alanla masaya daha fazla kişinin oturmasını sağlayabilirsiniz.

4.   Eğer mutfağınız yeterli büyüklükte değilse tercih edebileceğiniz masa türlerinden biri de katlanabilir masalardır. Hatta katlanabilir masa en mantıklı seçenek diyebiliriz. Çünkü dilediğiniz zaman açıp kullanabilir, ihtiyacınız olmadığında da katlayabilirsiniz.

5.   İdeal bir mutfak büyüklüğüne sahipseniz, dikdörtgen masaları tercih edebilirsiniz.

6.   Mutfağınızın yapısı masanızın da yapısını belirler. Örneğin mutfağınız kareyse, kare bir masa tercih edebilirsiniz.

7.   Masa almaya gittiğiniz zaman, masanızın kalitesini mutlaka sorunuz. Aksi halde çabuk yıpranabilir.

8.   Mutfak masaları sık kullanıldığı için çabuk kirlenebilir, toz olabilir. Mutfaklarda banyo ile birlikte en hijyenik olması gereken yerler olduğundan, rahat silinebilir bir masa tercih ediniz. Örneğin lake, cam malzemeler görünüm olarak şık görünse de çabuk leke tutan malzemeler olduğu için mutfakta tavsiye etmemekteyiz. Mutfak masası olarak ahşap malzemeli bir masa tercih ederseniz temizlik açısından oldukça rahat edersiniz.

9.   Kazalara mahal vermemek için masaların ucunun sivri olmamasına dikkat ediniz, yada yuvarlak masa tercih ediniz.

10.        Masayı odanın merkezi yapmak yerine, olabildiğince duvarlara yakın yere kurun.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!