Mutfak Tezgahları İçin Malzeme Önerisi

07 Şubat 2018

Mutfaklarda tezgah kullanımı, mutfak aksesuarları ve mutfak dekorasyonu konularında bilgi alabileceğiniz içerik dizesi

Kadınların evlerinde en önem verdikleri alanlardan biri de mutfaklardır. Mutfakta tercih edilecek ürünlerin rengi, yapısı ve malzeme türü oldukça önemlidir. Kusursuz bir uyum sağlanmalıdır. Mutfaklarını hem hijyenik hem de şık tutmak isteyen hanımlar için mutfak tezgahları için malzeme önerilerini yazdığımız bu yazımızdan faydalanabilirler. Birbirinden şık dekorasyon fikirleri ve uygun malzeme önerilerini içerikte bulabilirsiniz.

Mutfaklarda TezgahÇeşitleri

Mutfak dekoruna başlamadan önce mutfağın en önemli yapısı olan tezgahlardan bahsetmek gerekir. Tezgahlar, mutfak malzemelerinin en çok kullanıldığı ve doğru değerlendirilmediğinde düzenlenmesi çileye dönüşebiliyor. Mutfaklarda tezgah kullanımında kalabalık görüntüsü yerine az malzemeyle şık, sade ve ferah bir tezgah görüntüsü yaratılmalıdır. Mutfaklarda tercih edebileceğiniz farklı tezgah çeşitleri vardır. Bu tezgah çeşitleri yapımında kullanılan malzemelere göre ayrılırlar. Mutfağınızda kullanabileceğiniz mutfak tezgah çeşitleri;

-          Masif Tezgah

-          Çelik Tezgah

-          Dekton Tezgah

-          Laminat Tezgah

-          Kuvars Tezgah

-          Corian Tezgah

-          Doğal Taş Tezgah


ü

Kullanabileceğiniz Mutfak Aksesuarları

Mutfağınız için tezgah çeşitlerinden birini tercih ettikten sonra karar verilmesi gereken ikinci önemli nokta mutfak aksesuarlarıdır. Seçtiğiniz tezgah çeşidine göre yine seçeceğiniz mutfak aksesuarları da değişiklik gösterecektir. Örneğin çelik tezgah kullanıyorsanız çelik aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda tercih edebileceğiniz aksesuar çeşitlerini yazacağız. Tezgahınızın yapısına göre aksesuarlarınızın yapı maddesini değiştirebilirsiniz. Elektronik mutfak aletleri ve mutfak araç gereçlerini listemizin dışında tutuyoruz.

-          Karikatürlü ve ya Değişik Mutfak Süngerleri

-          Bıçak Rafı

-          Duvar Saati

-          Peçetelik

-          Mutfak Eldiveni

-          Tezgah Üstü Atık Kovası

-          Mıknatıslı Havlu

-          Poşet Kıskacı

-          Dolaba Uzanma Aleti

-          Yemek Kitabı

-          Yemek Önlüğü

 

Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfak dekorasyonu için bazı ipuçları hanımlara yol gösterici olacaktır. Eğer küçük bir mutfağınız varsa beyaz eşyalar kullanmak mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterecektir. Bembeyaz bir mutfakta renkli küçük aksesuarlar kullanabilirsiniz. Aydınlatma da bu noktada çok önemlidir. Tepeden iyi aydınlatılmış bir mutfak hem iç açıcı hem de ferah bir görünüm verecektir. İçe gömülü dolaplar ya da tezgahta fazla ürün bırakmamak için tüm malzemelerinizi koyabileceğiniz güzel bir dolap oldukça işe yarayacaktır. Mutfağınızda yer açmak için duvar askılığı da kullanabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı ÇeşitleriÜye değil misiniz? Hemen kayıt olun!