Mutfakta Parke mi Fayans mı? İç Mimar Kübra Erbaş'tan Tavsiyeler

25 Haziran 2019

mutfakta parke mi fayans mı

Mutfakta fayans mı parke mi? Sorusunun cevabını gelin birlikte bulalım.


  • Hepimizin aklındaki soru mutfakta parkeye su aktı şişme yapar mı?
  • Mutfakta parke mi fayans mı daha kullanışlı olur?
  • Mutfakta parke kullanımı nasıl bir etki sağlar? Hepsinin cevabı makalemizde.

Zemin,ev dekorasyonuna başlarken ilk ve en önemli adımlardan biridir. Çünkü evinizin karakterini belirleyecek olan unsurlardan biri,zemin seçimidir ve aslında konumuz burda ortaya çıkmaktadır: Mutfakta Parke Mi Fayans Mı?

Mufak dekorasyonunda zemin renginin seçimi elbette ki önemlidir fakat bugün zemin malzemelerindeki çeşitlilik bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Mutfakta parke ve fayans benzer renk tonlarına ulaşmak günümüzde çok kolay. Burada asıl mesele malzeme seçimidir. Mutfakta ahşap kullanmakla ilgili önyargılar geliştirilen zemin teknolojileriyle beraber yıkılıyor. Suya ve yıpranmaya karşı geliştirilen ahşap yer döşemeleri hem sıcak ve konforlu mekanlar yaratıyor hem de kullanıcıya pratik kullanım imkanı sağlıyor.


Tabi genel yargı mutfakta parke mi fayans mı sorusunda, kolay temizlenebilirliği ve neme karşı daha dayanıklı olduğu düşüncesi ile mutfakta fayans seçeneğini ön planda tutmuştur. Ancak parlak yüzeyli laminatler ile de bu görünümü elde edebiliriz.

Neden fayans, Çünkü:Mutfak için evin farklı bir bölümüymüş algısı yaratılmak isteniyorsa fayans kullanmakta fayda var.

Neden  parke , Çünkü:eve bütünsellik katarak mutfağı evin içine katmak istiyorsanız zeminde laminat parke kullanmak doğru olacaktır.

Mutfakta laminat parke kullanımı düşünüldüğü kadar sıkıntı yaşatmaz ve genel olarak parkeler hakkında 'su değince şişer algısı' laminat parkeler için geçerli değildir.Çünkü laminat parkeler yapısından ötürü sudan etkilenmez. Mutfakta çalışırken yere sıvı birşeyler dökerim endişesini bir kenara bırakın ve sevdiklerinizle birlikte yemek yapmanın,zaman geçirmenin keyfine varın. 

MUTFAK TEZGAHI ÇEŞİTLERİ yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz!!!

  • İnstagram sayfamdan beni takip edebilirsiniz: İç Mimar Kübra Erbaş
  • Yorumlarınız bizim için değerli paylaşmayı unutmayın!

Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!