Mutlaka Okunması Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı!

20 Nisan 2018

personal evolution

Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitaplarını sizlere derlemek İstedik. Bakalım Neler Bekliyor Sizleri!!!

Birey, küçük yaşlardan itibaren parlak bir gelecek için eğitim öğretim hayatında kendini disiplinli bir çalışma süreciyle geliştirmelidir. Bu çalışma kişiyi, ilk olarak iyi bir lise, takip eden süreçte ise iyi bir üniversite ve meslek yaşantısıyla ödüllendirecektir. Tıpkı eğitim öğretim hayatında olduğu gibi sosyal hayatta da kişi; oturmuş bir karakter, bilgi birikimi ve olgun hal ve davranışlara sahip olmalıdır. Yani bireyin, kişisel gelişimine önem vermiş olması gerekir. Kişisel gelişim yaş ve tecrübe ile orantılı olarak gelişeceği gibi günümüz dünyasında bunun için çok sayıda kişisel gelişim kitabı bulunmaktadır. Şimdi beş önemli kişisel gelişim kitabına göz atalım.

1.     

       Aykıt Oğan – Evrenden Torpilim Var: Bu kitap kişiyi hem eğlendirirken hem de önemli düşüncelere sevk ediyor. Aykut Oğan bu kitabında hayat hikayesini merkeze alıyor. Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek orada verdiği yaşam mücadelesini, başına gelenlerini kişisel düşünceleri ışığında anlatarak bizlere önemli bir eser sunuyor.

 

2.      Üstün Başarı – Acar Baltaş: Günümüzün sık karşılaşılan pek çok sorunu bu kitapta kendine yer buluyor. Çalışma isteğinin varlığına rağmen çalışamama, dikkat toplayamamanın sebepleri, sınav basıları, öğrenilenlerin kısa sürede unutulması ve hatırlanmaması gibi pek çok sorun ve çözümleri bu kitapta anlatılıyor. Yazar, güncel sıkıntılara geniş yer verdiği bu kişisel gelişim kitabında günümüz insanı için önemli çözüm önerileri sunuyor, sorunlarını yenmek için onlara yeni düşünce dünyası açıyor.

 

3.      Joe Navarro – Beden Dili: Belirtelim ki bu kitabın yazarı olan Joe Navarro emekli bir FBI ajanıdır. Doğal olarak da kitabında, 25 yıllık FBI macerası boyunca yaşadığı pek çok deneyimden yola çıkarak okuyucularına, beden diliyle ilgili detaylı analizler sunuyor.

 

4.      Tony Buzan – Aklını En İyi Şekilde Kullan: Tony Buzan, bu kitabını insan beyninin uyuyan bir dev olduğu düşüncesi etrafında şekillendiriyor. Bu kitapta günümüz öğrencileri için pek çok işlevsel yolların anlatımı vardır. Hızlı okuma ve not tutma, bilgileri hafızada tutmak için özel yöntemler gibi son derece kıymetli bilgileri barındıran bir kişisel gelişim kitabı olarak Aklını En İyi Şekilde Kullan adlı eseri kütüphanenizde bulundurmanızda fayda var.

 

5.      Osho – İnsan Olma Yolculuğu: Bu kitapta kişisel gelişimin derinliklerine inmek mümkün. Osho, insanın huzurunu kaçıran ve iyi ile kötü duygular arasında bırakan durumlara yöneldiği bu kitapta mutluluğa ve insan olma bilincine erişmenin yollarını aktarıyor.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!