Nakliyat Aşamasında Eşyalarınız Neden Zarar Görür?

08 Ağustos 2017

Nakliyat aşamasında dikkat edilmesi gerekenler ve Taşıma sırasında eşyaların zarar görmemesi için dikkat edilmesi gerekenler..

Nakliyat şirketleri eşyalarımızın iller veya ilçeler arasında taşınmasını ve yerleştirilmesini sağlarlar. Ancak nakliye işi kolay bir iş değildir. Nakliye hizmetlerinin başarısı deneyim, beceri, uzmanlık,  güvenirlik ve iletişim gibi pek çok etkene bağlı olarak değişir. Nakliye sırasındaki zararlar işini iyi yapamayan şirketler ile çalışıldığında ortaya çıkan bir durumdur. Bu nedenle doğru nakliye hizmetleri ile çalışılarak istenen sonuçlara erişilebilmesi gerekir. Taşınmayı kâbusunuz haline getirmiş durumdaysanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Nakliye Hizmetlerinde Olması Gerekenler

Nakliyat aşamasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

·         Bir nakliye hizmetinde öncelikle müşteri memnuniyetini temel alan anlayış ve hoşgörülü bir iletişim biçimi olmalıdır.

·         Nakliyatı gerçekleştiren ekibin alanında deneyimli, profesyonel ve donanımlı olması gereklidir.

·         Taşınacak eşyaların zarar görmemesi adına uygun ambalajlama, kolileme ve özel taşıma şekillerinde paketlenmesi gereklidir. Sadece kırılacak eşyaların değil taşınacak bütün eşyaların uygun şekillerde ambalajlanarak taşınması gerekir. Ayrıca dolapların, kitaplıkların, konsolların, vitrinlerin sökülmesi ve montajlanması konusunda uzmanlığa ve gerekli aletlere sahip olunması gereklidir.

·         Eşyaların taşınması sırasında acele davranmak yerine eşyalara değer verilip yavaş ve dikkatli bir biçimde taşınması gereklidir.

·         Bazı nakliye hizmetleri eşyalarınızın zarar görmemesi ve gördüğünde zararın karşılanacağına dair garanti sunmaktadırlar. Bu tür firmaları tercih etmeniz taşımacılıktan memnun kalmanızda etkili olacaktır.

·         Bazı nakliye hizmetlerin taşıma yapılacak evlerin konumları da hesaba katılarak asansörlü sistemler aracılığı ile de taşıma yapabilmektedirler. Bu sistemler eşyaların taşınma süresini kısaltmakta hem de daha güvenli biçimde taşınmasını sağlamaktadır.

·         Taşımada kullanılacak araçların eşyalarınızı rahat bir biçimde sığabileceği genişlikte olmalıdır.

Taşıma sırasında eşyaların zarar görmemesi için dikkat edilmesi gerekenler yukarıda sıralandığı gibidir. Nakliye şirketinin seçiminde fiyattan önce garantili taşıma, müşteri memnuniyeti, taşıma şekli, iletişim şekilleri ve sertifikaları araştırılmalıdır. Oldukça değerli pek çok eşyamızın zarar görmesini istemeyiz. Pek çok insan yanlış nakliye şirketlerini tercih ettikleri için taşınmaktan korkmaktadırlar. Ancak gelişen ürünler ve teknolojiler sayesinde güvenli taşımacılık yapmakta olan güvenilir firmalar bulunmaktadır.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!