Nakliyat Kamyonu Gelip Çatmadan Yapmanız Gereken 10 Şey!

19 Haziran 2017

nakliyatta yapılması gerekenler

Alıştığınız evden yeni bir eve veya iş yerine geçiyor olmanız kadar stresli bir durum söz konusu değildir. Bu süreci daha kısa sürede ve sorunsuz halledebilmek adına kaliteli nakliyat firmalarıyla yapılacak bir anlaşma yeterli olacak. Ancak nakliyat firması kapınıza dayanmadan önce yapmanız gereken ön hazırlıklar olduğunu unutmayın!

İşte yapılması gerekenler...
1. Aksesuar, kitap ve mutfak malzemeleri gibi eşyalarınızı kutulara yerleştirin. Üzerine içerisine ne olduklarını not edin. Kırılacak cisimleri tek bir kutuya koyun. Nakliyatçı firmanın elemanlarınızın dikkatlerini çekecek büyüklükte “Kırılabilir eşya” notu yazın. Böylece firma çalışanları kırılma ihtimali bulunan eşyaları daha güvenli bir yere koyarlar. 
2. Nakliyatçı firma ekipleri içerisinde yer alan marangoz ustasının işini kolayca yapmasını sağlamak için sökülecek eşyaların bulunduğu mekanda yeterli alanı açmanız gerekir. Bunun için sökülecek eşyanın bulunduğu odadaki malzemeleri başka bir odaya taşıyabilirsiniz. 
3. Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi eşyalarınızı bir gün önceden hazır duruma getirmek gerekir. Bunun için fişlerinin sökülmesi, bağlantı hortumlarının çıkarılması gerekir. özellikle buzdolabınızın bir gün öncesinden içerisinin boşaltılıp fişinin çekilmesine önem verilmelidir. 
4. Taşıma esnasında değerli ve kıymetli eşyalarınızın evde veya işyerinizde bulunmamasına özen gösteriniz. Böylece kaybolmaları ihtimali durumunda yaşanabilecek sorunlarla iki tarafta muhatap olmaz. 
5. Eğer bir binada veya iş merkezinde bulunuyorsanız, taşınmadan önce bina yöneticisi veya iş merkezi sorumlusunun bilgilendirebilirsiniz. Gürültü ve asansörün meşgul olabileceğine dair bilgilendirme yapmanız önemlidir. 
6. Evden Eve Nakliyat firması' nın aracı gelmeden önce uygun bir park yeri ayarlayabilirsiniz. Böylece nakliyat çalışanları tarafından uygun bir park yeri aramak için zaman kaybedilmemiş olur. Bunu organize etmeniz daha çabuk işe başlanılmasını sağlar. 
7. Nakliyat firmasıyla ilgili sözleşme, eşya listesi gibi elinizde bulunması gerekli evrakları da hazır edin. 
8. Kamyona eşya taşınmazdan evvel hijyen durumunu kontrol etmeniz de gerekir. Böylece eşyalarınızı taşıyacak firma hakkında daha iyi kanaatler elde edebilirsiniz. 
9. Taşınma gününe uygun kıyafetler giyin. Son ana kadar kullanabileceğiniz malzemeleri bir koli içerisinde tutun. 
10. Varsa evin küçük bireylerini akrabanıza ve güvenli bir komşunuza emanet edin.    
Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!