Nakliyede Yapılmaması Gereken 5 Hata

08 Ağustos 2017

Nakliye söz konusu olduğunda eşyaların bir anlamda verilen çabaların ve yaşanan anıların bir yerden başka bir yere taşınması söz konusu olacaktır.

Evden Eve Nakliye Çözümleri

Nakliye söz konusu olduğunda eşyaların bir anlamda verilen çabaların ve yaşanan anıların bir yerden başka bir yere taşınması söz konusu olacaktır. Özellikle yüzde yüz güvenli taşıma için alınabilecek önlemler bulunabildiği gibi beklenmedik bir talihsiz bütün programı alt üst edebilmektedir. Bu yüzden ana hatları ile nakliye dünyasında yapılmaması gereken hataları 5 ana başlık altında toplamak ve değerlendirmek önlemler alarak çözümler üretmek mümkün olacaktır. Öncelikli olarak nakliye işlemlerinin profesyonel ekipler ve firmalar tarafından yapılması gerektiği unutulmamalı bu yönde mesleki belgeler ibraz edemeyen firmalar çok uygun fiyatlar sunsalar dahi itibar edilmemelidir.

Evden eve nakliye söz konusu olduğunda ambalajlama büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden eğer ambalajlamayı kendiniz yapacaksanız mutlaka büyük özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Mutfak gereçleri için kolileme tekniği kullanılırken elbiseler için söz konusu ise bagaj yöntemi ya da bavul yönteminin kullanılması faydalı olacaktır. Ayrıca beyaz eşyaların kutuları ve koruyucu straforları atılmamışsa iyi bir ambalajlama için orijinaline uygun bir ambalajlama kullanılabilir.


Taşımacılık sektöründe profesyonel çalışan firmalar kat yüksekliklerini hesaplayarak lift asansörler kullanmaktadır. Bu firmaların seçimi çok büyük zaman tasarrufu sağlayabileceği gibi aynı zamanda da eşyaların bütünlüğünün korunması içinde önem taşımaktadır. Ayrıca yapabileceğiniz bir diğer önemli seçim ise taşınacak eşyaların kaçıncı kattan alınacağına ve kaçıncı kata taşınacağına yönelik ön bilgi paylaşımı olabilir. Zira firmalar verilen bilgiler doğrultusunda ekipman araç gereç ve personel temini gerçekleştirmektedir.

Yapılan önemli yanlışlardan biri de eşyaların paketlemesine ambalajlanmasına karşın dolap ve çekmecelerin içlerinin tam manası ile boşaltılmaması buzdolabının nakliyeden bir gün önce devre dışı bırakılarak su ve buz bölümünün tamamen çıkartılmaması yanı sıra dolap içerisinde yiyeceklerin bırakılması konusunda gözlemlenmektedir. Bu hatalar hem dolap içindeki bütünlüğe zarar verecek hem de su kaçakları diğer eşyaların içine akma tehlikesi oluşturacaktır. Evden eve nakliye konusunda profesyonel bir şirket ile anlaşarak ambalajlamadan montaja kadar komple hizmet almak seçilmesi gereken en doğru yol olacaktır. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!