Odalarınız İçin Yaratıcı Vintage Aynalar

28 Haziran 2017

Aynalar, ev dekorasyonunun en önemli aksesuarlarındandır

Aynalar, ev dekorasyonunun en önemli aksesuarlarındandır. Ev içindeki mekanları daha geniş ve aydınlık göstermek için kullanılabildikleri gibi, yalnızca dekoratif obje olarak da duvarlarınızı süsleyebilir. Her çeşitte, boyutta ve tasarımda ayna bulmak mümkün, ancak siz de evinizdeki odalara daha farklı bir hava katacak aksesuarlar kullanmak istiyorsanız, vintage ayna modellerini denemelisiniz. Vintage aynalar, geçmiş dönemlere ait, o dönemin özelliklerini taşıyan aynalardır. Bu aynalar dönemine göre pirinç, metal, ahşap bir çok malzemeden yapılmış olabilirler ve evin bir çok yerinde kullanılabilirler. Bu yazımızda ev dekorasyonu yaparken odalarda vintage aynaları nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz. 

Salonunuzun Endamlı Misafiri

Salonunuza yeni bir hava kazandırmak ve misafirlerinizi orijinal ve asil bir  görüntüyle mi karşılamak istiyorsunuz? Salonda kullanacağınız büyük ve gösterişli bir vintage ayna, bütün gözleri üstüne çekmekle beraber salonunuzun bütün havasını değiştirecektir. Bu aynayı oturma grubunuz ile uyumlu olacak şekilde seçeceğiniz gibi, zıt bir şıklı yaratmak için farklı renk ve tarzda bir ayna da kullanabilirsiniz. Rustik bir görüntü için taş veya ahşap aynaları, gösterişli bir görüntü için pirinç aynaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca vintage aynanızı duvara çivi ile asmak zorunda da değilsiniz, boy aynası olarak tasarlanmış büyük vintage aynalar duvara asılmak yerine duvara yaslanarak kullanılabiliyor, böylelikle salonunuzda bir dekorasyon değişikliğine gidildiğine aynanızın yerini kolayca değiştirebilirsiniz. 

Banyodaki Buğulu Vintage Havası

Banyoda vintage aynanın ne işi var demeyin ve bize güvenin; evin her odasına göre bir vintage ayna vardır. Banyonuzda kullanacağınız vintage ayna ile banyonuzun ev dekorasyon dergilerinde gördüğünüz banyolardan hiç bir farkı olmayacak. Özellikle modern bir banyoya konulan vintage aynalar nostaljik bir havayı da beraberlerinde getirecektir. Küvetiniz var ise küvetin dayalı olduğu duvara hemen bir vintage ayna asın, hatta bu duvarda birden fazla ayna da kullanabilirsiniz. Bu aynaların sade olmasına özen gösterirseniz daha şık olur.

Yatak Odası Nostaljisi

Tabii ki vintage aynaların en çok yakıştığı yer yatak odası. Tuvalet masasına yerleştirdiğiniz vintage bir tuvalet aynası veya duvara dayadığınız bir boy aynası, eski görünümüyle yatak odasına romantik bir hava katacak ve her gün uyandığınızda şık bir manzara ile karşılaşmanızı sağlayacak. Özellikle açık renkli bir ayna tercih ederseniz, hem odanızı daha aydınlık gösterir hem de sabahları içinizi açma konusunda koyu renkli olanlara göre daha iyi bir iş başarır. 
Siz de evinizi vintage aynalar ile dekore edin, evinizin havası değişsin!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!