Ofis Temizliğinde Önemli Noktalar

25 Haziran 2017

ofis temizliği

Ofis temizliği,ev temizliği kadar önemli bir konudur.Hem kendiniz,hem de ofisinizde ağırlayacağınız misafir yada müşterileriniz için temizliğe önem vermelisiniz.Ofisinizde günlük yapacağınız temizlikler olduğu gibi;haftalık,aylık temizlikler de mevcuttur.Farklı periyotlarla neler yapılması gerektiğini birlikte inceleyelim..

 

§  İşyerindeki  çöp kutuları, küllükler ve yere dökülen çöpler günlük toplanmalıdır.

 

§  Ofisinizdeki çöp toplama işlemi bittiğinde demirbaş malzemelerin tozları alınması hizmeti alınmalıdır. Toz alınırken öncelikli olarak  üstten aşağıya doğru inilmelidir.Demirbaş malzemelere örnek olaraka dolap, masa, etejer, sehpa, sandalye koltuk vb. örnek verilebilir.

 

 

§  Demirbaş eşyaların temizliğini bitirdikten sonra zemin temizliğine gelinebilir.Eğer zemininiz halı kaplı ise elektrik süpürgesiyle ile vakumlanmas gerekir. Sert zeminlerde ise paspas yapılıp sonrasında moplanır.

 

§  Bürolarınızın camlarını iki haftada bir silmenizde yarar var.Bununla beraber merdiven ve korkulukları da silmeyi ihmal etmeyiniz.

 

 

§  WC, banyo gibi mikrop oranı yüksek olabilecek yerler,dezenfektan özelliğe sahip maddeler ile temizlenmelidir.  Bu kısımda kullandığınız fırça, bez vb. malzemeleri bir daha başka bir bölümde kullanmayınız.

 

§  Ayrıca belli periyotlarla lavaboları,armatörleri ve aynaları temizleyip parlatınız.Ofisinizin temiz durmasını sağlayacaktır.

 

 

§  Kapılar ve fayansların temizliği de yukarıdaki maddelerdeki kadar önemlidir.Sık sık temizlenmelerinde yarar var.

 

§  Ofislerde haftada bir kesinlikle detaylı genel temizlik yapılmalıdır. Çöp kutuları yıkanmalı, oturma grupları silinmelidir.

 

Eğer siz de ofisinizi uzman bir kişi, şirket temizliği istiyorsanız; evininustasi.com’da Temizlik sektöründe ücretsiz bir şekilde talep oluşturarak onlarca temizlik şirketine ulaşabilirsiniz!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!