Ofis ve İş Yerlerinizin Güvenliği için Dikkat Etmeniz Gerekenler!

07 Nisan 2018

Ofis ve İş Yerlerinizin Güvenliği için Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Ekmek Teknesi tehlikelerden nasıl korunur?

Ofis ve iş yerlerinde, bilgisayarlardan resmi belgelere hatta nakit paralara kadar birçok değerli eşya bulunabilir. Sağlam ve işe yarar bir güvenlik politikası, iş yerlerini hırsızlıktan korumakla kalmayıp sigorta problemlerini de aza indirgeyecektir.

İş yerleri ve ofislerin güvenliğini sağlamak için atılması gereken adımlardan bazıları şunlardır:

Alarm sistemi

Bir iş yerinin güvenliğini sağlamak için kurulması gereken ilk şeylerden biri, aktif bir alarm sistemidir. İş yeri alarm sistemleri, iş yeri ve ofislerin güvenliğini sağlamak için akla gelebilecek ilk önlemlerdendir.

Hırsızlığa karşı alarm sistemleri yaygın olarak kullanılan sistemlerdendir. Alarm, hırsızlara karşı caydırıcılığı olan önemli bir aktördür. Herhangi bir hırsızlık olayında devreye giren alarm sistemi sayesinde, polis olay yerine anında intikal edebilir.

Güvenlik kamerasistemleri

Bugün çoğu işyeri ve ofiste güvenlik kamera sistemleri kullanılmaktadır. Güvenlik kameraları hırsızlara karşı caydırıcılığı olan önemli bir faktördür. Kameralara rağmen gerçekleşebilecek olan bir hırsızlık olayında veya herhangi bir zarar vakasında kameradaki görüntülerle polis failleri daha rahat bulacaktır.

İş yeri güvenlik sistemleri fiyatları kullanılan kamera tiplerine ve ek özelliklere bağlı olarak değişecektir. Ofis ve işyerlerindeki para, dosya veya diğer kıymetli eşyaları korumak için iyi bir güvenlik sistemi seçmek elzemdir. Bunun için bu sistemlerin fiyatları gözardı edilebilir.

Kalite onaylı sağlam kilitler

Hırsıza karşı kilit içeri sızmalarda ilk güvenlik önlemini oluşturur. Ofis kapılarında kalite onaylı kilitler kullanılması mühimdir. Bunun için kaliteden ödün vermemek gerekir.

Etkili ve yeterli ışıklandırma

Geceleri için, ofis ve iş yeri etrafı yeterli ışıklandırılmalıdır. Bu hırsızlar için caydırıcı bir faktör olabilir.

Laptop kilitleri

Laptoplar, hırsızlık vakalarında ilk hedef alınan şeyler arasındadır. Bunun için laptop kilitleri kullanılarak güvenlikleri sağlanmış olur.

Önemli belgeler için kilitli kabinler

Bir iş yeri için önemli belgeleri kaybetmek pahalıya mal olabilir. Bunun için, önemli belgeler kilitli kabinlerde tutulabilir.

Para için kasa

Ofis ve iş yerindeki nakit paralar daima sağlam bir kasada tutulmalıdır. Olası bir hırsızlık olayında, kasa sayesinde hırsızların paraya ulaşması neredeyse imkânsız hale gelecektir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!