Ofisinizi Temiz ve Düzenli Tutacak Yöntemler!

25 Haziran 2017

ofis temizliği püf noktalar

Ofis temizliğine neden önem vermeniz gerektiği hususunda birçok geçerli sebep bulunabilir. En önemli nedenler arasında, müşterilerinize daha prestijli gözükmek ve kurumunuzdaki çalışanların performansı olumlu katkı sağlamayı sayabiliriz. Temiz bir ofis için temizlik firmalarıyla çalışmak zorunda olabilirsiniz. Ancak birkaç pratik yöntem sayesinde bunu kendiniz de sağlayabilirsiniz.

Ofis temizliğine dair pratik yöntemler

1.       Ofisteki dağınıklığın en büyük sebebi, her yere saçılan kağıtlardır. Bunları temizlemek için pratik bir yol izlemelisiniz. Ofise gelen kredi kartı ekstreleri, eski ödenmiş faturalar, üzeri karalanmış kağıtlar ve benzerlerini hemen çöpe atmalısınız. Değerlendirilmesi gerektiğine inandığınız postaları da bir kutuda toplayabilirsiniz. Böylece dağınıklığı kontrol altına almış olacaksınız. Bu tür bir yöntem uyguladığınızda, aradığınız postalara daha çabuk ulaşabilir ve dağınıklıktan dolayı kaybettiğiniz enerji ve zamandan da tasarruf edersiniz.

2.       Temizliğin ve hijyenin en önemli noktası lavabolardır. Buraları her gün düzenli şekilde temizlemek, kötü kokuları engeller. Bunun içinde pratik kullanabileceğiniz fısfıslı tuvalet ilaçlarını kullanarak yapabilirsiniz. Ofisi kapatmadan önce tuvaletlere uygulayacağınız mikrop ve kir sökücü temizleyicileri duruma işlemini de sabah açılışında kısa sürede yapabilirsiniz.

3.       Ofisler için pratik temizleyici araçlar içerisinde yer alan toz alıcı aparatlar, elektronik ve benzeri malzemelerdeki tozları almak için birebirdir. Toz alıcılar sayesinde, elektronik aletlerde yaşayacağınız sorunları da engellemiş olursunuz. Ayrıca ofisin genel görünümünde de istenmeyen manzaranın önüne geçersiniz. Ofisinizi açtığınız

4.       Ofislerin en çok kirlenen ve dağınık olan yerlerinden birisi, mola kısımlarıdır. Bu nedenle buralara ayrı bir önem vermeniz gerekecek. Gün sonunda mola yerlerindeki çöplerin boşaltılması, masaların üzerinin temizlenmesi, paspas yapılması, havalandırılması ve genel düzenin ayarlanmasına dikkat edilmelidir.

5.       Bir temizliğin asıl amacı, elbette ki ofis içerisindeki çalışanların daha kaliteli bir çalışma ortamına sahip olmalarıdır. En az bunun kadar önemli olan bir şey daha var. Müşteriler nezdinde ki imaj. Bunun olumlu bir şekilde kurulması adına müşterileri ağırladığınız kısımların güzel kokulara sahip olması lazımdır. Dağınıklığın söz konusu olmaması için de az ama dekoratif açıdan modern eşyalar tercih edilmelidir.

5 noktaya dikkat ettiğinizde, ofis düzeninizi kontrol altına almış olacaksınız. Detaylı temizlik içinde ofis temizliği hizmeti sunan firmalarla aylık sözleşmeler yapabilirsiniz. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!