Ofisinizin Güvenli Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

23 Nisan 2018

Ofisinizin Güvenli Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Ekmek kapınızı güven de tutmak için problem yaşamanıza gerek var mı?

Ofisinizde güvenlik önlemlerinin tam olarak sağlandığından emin olmak için gerekli analizleri yapmanız gerekmektedir. Bir ortamda yeterli güvenliğin sağlanabilmesi için her konuda gerekli güvenlik önlemlerin alınması gerekmektedir. Sadece hırsızlık olaylarına karşı değil ani su baskınlarına, yangınlara ve çeşitli felaketlere karşı ofisinize gerekli güvenlik sistemlerini kurmanız gerekir.


Ofisinizde tüm detaylarla güvenlik sistemleri kurulmamışsa, yeteri kadar güvenlik sağlanamamış olur. Sadece IP kamera ya da Analog HD kamera sistemlerinin ofisinizde bulunması güvenliğin tam olarak sağlandığını göstermez. Bu yöntemler ile ürün ve çalışan kontrol edilir. Aynı zamanda da hırsızlığın önüne geçilebilir. Fakat yangın ve su baskını gibi aniden oluşabilecek felaketlere karşı da mutlaka önlemler alınabilir.


  • 5 Güvenlik Sistemleri Firmasından Teklif Almak İster misiniz? Teklif Al!


Ofislerde Hangi Güvenlik Önlemleri Alınmalıdır?

Sırasıyla kamera sistemi, yangın alarm sistemi, su baskını alarm sistemi ve dış mekana kurulacak alarm sistemleri ile ofis güvenliği tam olarak sağlanabilir. IP kamera veya Analog kamera sistemleri ile ofisinizin kamerayla 7/24 izlenmesini sağlayabilir ve hırsızlık, ürün ve çalışan kalitesini kontrol edebilirisiniz. Ayrıca uzaktan izleme özelliği bulunan kamera sistemlerini kullanarak, istediğiniz yerde ve zamanda ofisinizin görüntülerini izlemeniz mümkün. Ofis güvenliği sadece kamera ile sağlanamaz. Yangın alarm ve su baskını alarm sistemlerinin de ofise kurulması gerekmektedir.

Yangın alarm sistemleri anında devreye girerek gerekli birimlere sinyal gönderir, en az can ve mal kaybı ile yangının söndürülmesini sağlar. Su baskını güvenlik sistemleri de ani bir su baskını durumunda gerekli birimlere sinyal göndermektedir. Ayrıca çeşitli alarm sistemleri sayesinde, hareketlilik ve temas halinde devreye giren siren ve sinyal ile felaketlerin önüne geçilebilir. Tüm bu önlemler alınarak, ofisinizde üst düzey bir güvenlik sağlanması içten bile değildir. Ofiste güvenlik nasıl sağlanır?” sorusuna cevap olarak bu bilgiler verilebilir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!