Ofisinizin Rengini Doğru Seçin!

25 Haziran 2017

ofis renginin etkileri

Çoğu insan hayatının büyük bir bölümünü evinden ziyade ofisinde geçirmektedir.Bu yüzden ev kadar ofisimizin de dekorasyonu oldukça önem kazanmaktadır.Ofisinizde kullandığınız renklerin sizin kadar müşterileriniz için de önemli olduğunu unutmayın.Hadi gelin hep beraber mesleğinize göre hangi renkleri tercih etmeniz gerektiğine bakalım..

Kırmızı

Kırmızı rengin iştah açıcı bir özelliğe sahip olduğunu daha önceki yazılarımızda da belirtmiştik.Bu yüzden restorantlarda kullanılması oldukça mantıklıdır.Fakat kurumsal yerlerde tercih edilmeyen bir renktir.Tansiyonu yükseltme,agresiflği artırma gibi özelliklere de sahip olduğundan,orantılı kullanılmasında yarar var.

Kahverengi

Kahverengi samimi bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.Ofisinizin belli yerlerinde ufak aksesuarlarla kullanabilirsiniz.Ancak bu özelliğinden dolayı toplantı salonlarında kullanmamanızı öneririz.

Siyah

Ofislerin vazgeçilmezi olan siyah;gücü ve hırsı çağrıştırır.Aynı zamanda konsantrasyonu da artıran bir etkiye sahiptir.Bunlarla beraber çok kullanıldığı takdirde ofisinizde boğucu,karamsar bir havaya neden olabilir.Güçlü,karizmatik durmak isteyen şirketler için favori renktir.

Beyaz

Beyaz renk insanlar üzerinde saflığı,temizliği çağrıştırır.Bu yüzden çamaşır makinası,buzdolabı gibi hijyenle alakalı ürünlerde tercih edilir.Siyasetçiler  temiz, dürüst izlenimini sağlamak adına beyazı kullanırlar.

Yeşil

Yeşil rengi,güven verir,kişiyi sakinleştirir. Bu yüzden hastabakıcıların ve ameliyata giren doktorların önlük rengi yeşildir.Bankaların yeşil rengi sık kullanma sebebi de bu yüzdendir.Yeşil aynı zamanda yaratıcılığı da canlandırır. Bugün yeşil tazeliği, sağlıklı ürünü de temsil ediyor.Aynı zamanda gözü dinlendirme özelliğine de sahiptir.


Etiketler:boya badana,boya ustasıÜye değil misiniz? Hemen kayıt olun!