Ofislerde Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı

08 Ağustos 2017

Dekorasyonu iyi yapılmış bir ofis her zaman bir adım öndedir. Bu yazımızı ofislerde perde seçimi nasıl yapılmalı diye soranlar için hazırladık.

Ofisler aynı zamanda bir yaşam alanıdır. Gün içinde hem bizim hem de ağırladığımız misafirlerin bulunduğu bir yer olduğunu düşünürsek ofiste kullanılan her malzeme önem taşımaktadır. Tercih edilen oturma formlarından duvar rengine, aksesuarlardan perdeye kadar her bir detay, dışarıdan biri için, ofis ve dolayısıyla yaptığımız iş ile ilgili kafasında fikir ve puan oluşturabileceği donelerdir. Kaliteli ve dekorasyona uygun bir seçim ofis sahipleri için prestijdir. Aynı şekilde çalışan için de çalıştığı yer verimlilik ve motivasyon açısından oldukça önemlidir. Dekorasyonu iyi yapılmış bir ofis her zaman bir adım öndedir. Bu yazımızı ofislerde perde seçimi nasıl yapılmalı diye soranlar için hazırladık.


Ofislerde Kullanılabilecek Perde Çeşitleri

İyi ve işlevine göre perde arayanlar için perde çeşitliliği oldukça fazladır. Fakat her perde çeşidi her ofiste kullanılamaz. Peki ofislerde perde seçimi nasıl yapılmalı ? Duvar rengine ve mobilyalara göre perde seçimini yapmalısınız. İlk olarak diğer eşyaları düşünerek perdenizin rengine karar vererek başlatabilirsiniz. Ofislerde perde seçimi nasıl yapılmalı Örneğin kruvaze model perdeler ofisler için asla uygun değildir. Tül perdeler de oldukça kullanılmasına rağmen ofis için en uygun perde çeşidi stor ve zebra perdelerdir. Stor ve zebra perdeler çok parçalı ya da tül perdeler gibi hareketli olmadığından daha ciddi ve sade bir izlenim verecektir. Aynı zamanda açılıp kapanma kolaylığı sağladığı için de ofislerin tercih ettiği perde çeşitlerindendir.

Perde Satın Alabileceğiniz Yerler

Ofislerde perde seçimi nasıl yapılmalı sorusunu yukarıda yazan bilgilere göre cevapladıysanız artık perdenizi satın alabilirsiniz. Fakat nereden satın alacaksınız ? Bugün neredeyse her marka ürünlerini internet üzerinden satışa koymaktadır. Perde için tavsiyemiz; önce bir araştırma yapmanız, internet üzerinden ofisinize uygun renklerdeki uygun model ürünleri belirleyip mağazada birebir görmenizdir. Perdenizin kumaşı ya da rengi internette gördüğünüz kadar iyi olmayabilir. Türkiye’nin en büyük mobilya  satım alanlarından biri olan Başakşehir’de bulunan Masko’yu ziyaret edebilirsiniz. Burada bir çok perdeciye rastlayacaksınız. Ofisiniz için en uygun perdeyi, buradaki perde dükkanlarından bulabilirsiniz.



Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!