Ofiste Duvar Tasarımları Verimliliği Etkiler Mi?

08 Ağustos 2017

Günümüzde artık insanlar çalışma alanlarını ofisler olarak belirlemiş durumda.

Ofis duvarları nasıl olmalı?

Günümüzde artık insanlar çalışma alanlarını ofisler olarak belirlemiş durumda. Ülkemizde başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde çalışma alanları ofis hayatına dönüşmüş olması ile insanlar ofisleri neredeyse evleri kadar çok önemsiyor. Zira üretkenliğin ve verimliliğin zirve noktası olan projelerin geliştirildiği ofisler yaratıcılığa katkı sağlayan renkler ve dekorlarla oldukça şık ve insan ufkunu genişletici olabiliyor. Ofiste duvara asmak için çerçeve önerileri arayışında olanlardansanız ruhunuzu keşfetmeniz ve söz konusu ofisi paylaştığınız insanların görüşlerinizi almanızda fayda var. Zira tek bir kişinin zevkine göre dizayn edilmiş ofisler diğer çalışanların mutsuz olabilmesine neden oluyor. Eğer ortak bir ofis kullanılıyorsa kişilerin ortak bir eser üzerinde uzlaşmaları hem birlikte iş yapabilme becerilerini geliştirecek hem de ofislerde iletişim gücünü yükseltecektir. Ortak bir tablo üzerinde uzlaşmaksa oldukça basit bir yöntemle sağlanabilmektedir. Örneğin yapacağınız kısa bir hobiler ve ilgi alanları sohbeti bir grubun deniz ya da doğal hayat üzerinde ortak zevkler paylaştıkları sonucunu çıkartabilir. Sonrasında ise bu kategorilerden bir tablo seçmek sizi ve çalışma arkadaşlarınızı pozitif etkileyecektir.


Duvar boyası alternatifleri de üretkenliği arttıran koşullar arsında yer almaktadır. Bu yüzden yine ortak iletişimin gücü ile ofisininiz rengini hep birlikte seçebilirsiniz. Bu çalışma arkadaşlarınızın ve sizin ofiste geçireceğiniz zamanı hem daha kaliteli bir hale sokarken hem de ofisinizde oluşan huzur ortamı daha konsantre çalışmanıza olanak sağlayacaktır. Renklerin insan yaşamını şekillendirdiği ve mutsuzluk ve mutluluk konularında doğrudan belirleyici olabildiği bir dünya da ofislerinizin rengi sizler için iyi bir motivasyon kaynağı olabilir.

Boya ile zaman kaybetmekten daha pratik bir yol arıyorsanız duvar kağıdı alternatifleri konusunda bilgi almanız ve son dönemde yeniden yükselişe geçen duvar kağıdı modası ile kısa süre içinde ofisinize yeni bir görünüm kazandırmanız mümkün. Uygulanabilirliği kısa olması yanı sıra baskı modelleri ile sıra dışı ofislerin ortaya çıkması için evlerde kullanılan duvar kağıtlarını ofislere uygulamak mümkün. Sonuçlar ise gözle görülür bir performans artışına neden olacak.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!