Ofiste Kurumsal Kimlik Temizlikle Nasıl Yansıtılır?

09 Ağustos 2017

ofis-temizlk-sirketleri

Sizlerde göz bebeğiniz iş yerlerinizde gelen müşterilerinize doğru etkiyi verebilmek için temizlikte nelere dikkat etmeli!

Ofis temizliğinde yapılan işlem, ev temizliğinde yapılan işlemle hemen hemen aynıdır. Ofis malzemelerinin silinmesi, yerlerin  ve camların temizlenmesi mutfak kısmının ve lavaboların dezenfektesi ile gerçekleşen temizlik haftada bir uygulanır. Ofis temizliğinde özellikle çok sayıda insanın ortak kullandığı alanların temizliğine dikkat edilir. Hijyen kuralları çerçevesin de yapılan bu temizlikte telefonlar, bilgisayarlar, faks ve fotokopi makineleri temizliğine ayrı bir önem gösterilir. Öte yandan  ofislerde bulunan kütüphanelerin temizliği de titizlikle gerçekleştirilir. kütüphanede bulunan kitapların dışında dosyaların tozunun kuru bir bezle alınırken ofis çalışanları için önem taşıyan dosya sıralarının karıştırılmaması gerekir.

OFİS TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR;

            Ofislerde yapılan temizlik genel temizlik şeklinde gerçekleşir. Dezenfekte ürünlerin ve kimyasalların kullanıldığı ofis temizliğinde öncelikle küllükler ve çöp kovaları boşaltılır. Hijyenik temizlik kurallarında temizlik yukarıdan aşağı doğru yapıldığından önce duvarlarda bulunan aksesuarlar ve camlar silinir. Ardından ofis masaları ve masaların üzerinde bulunan telefon ,bilgisayar ve fax makinaları fiber optik bezlerle silinir.Tuvaletler  ve mutfak hijyen sağlayan kimyasallar eşliğinde dezenfekte edilir. Kimyasal ürünlerin kullanım şekilleri de kaliteli temizlikte büyük önem taşır. Ofis temizliği en son yerlerini süpürülüp silinmesi ile son bulur. Ofis temizliğinin dikkatli yapılması gereken yerlerden biride kütüphanelerdir. Ofis için gerekli olan dosyaların, kitapların ve dergilerin bulunduğu bu alanda kuru bezle gerçekleşen toz alma işleminde ofis çalışanlarına kolaylık sağlayan dosya sıralama şekline sadık kalınarak temizliğin gerçekleşmesi gerekir.