Ofiste Temizlik Yapmanın İncelikleri

08 Ağustos 2017

Ofis temizliği yapan şirketler ve ev temizliği yapan şirketler olmak üzere temizlik dünyasında iki farklı temizlik alanı bulunmaktadır.

Ofis temizliği yapan şirketler

Ofis temizliği yapan şirketler ve ev temizliği yapan şirketler olmak üzere temizlik dünyasında iki farklı temizlik alanı bulunmaktadır. Çünkü ofis temizliği ev temizliği ile kıyaslandığında daha az materyalin temizlenmesi anlamını taşı da ofislerin iş yerleri olması amacı ile temizliklerinin daha titiz bir yaklaşıma ihtiyaç duymasını beraberinde getirmiştir. Ofis temizliği yapan firmalar bu hizmetleri oldukça uygun fiyata profesyonel yaklaşımla yapabildiği gibi ofis temizliğine karşı ilgi duyuyorsanız kendi çabalarınızla da temizlik yapabilirsiniz.

Ofis temizliğinde kullanılan malzemeler hakkında bilgi sahibi değilseniz yapmanız gereken öncelikli iş temizlik malzemeleri hakkında bilgi edinmeniz. Zira yerlerin parke ya da halıfleks olması temizliğin bütün seyrinin değişmesine neden olacaktır. Çünkü halıfleks temizliği yüzey temizleyicilerle kolay yapılabilen bir işlem değildir. Bu yüzden halı temizleme deterjanları ile mutlaka yerler silinmeli ve eğer varsa halı yıkama özelliğine sahip bir elektrik süpürgesi ile halıfleks süpürülmelidir. Bu yönü ile bakıldığında parke zeminin temizliği çok daha kısa sürede tamamlanabilir bir temizlik sunmaktadır. Bir vileda seti ve kokusunu beğendiğiniz bir temizlik katkısı ile temizliğe başlayabilirsiniz. Sıcak suyun içine bir miktar temizlik sıvısı dökerek vileda ile parke yüzeylerin silinmesi bu temizlik için yeterli olacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken ayrıntı vileda’nın mümkün olduğunca suyunun sıkılarak parke yüzeye temas ettirilmesi kuralıdır. Zira aşırı ıslanan parka yüzeyler bir süre sonra şişme ve kabarma yapacaktır.


Ofis temizliği nasıl yapılır? Konusu yerlerin temizliği ile bitmemekte ayrıca masaların ofis araç gereçlerinin varsa camların temizliği kapıların temizliği gibi konuları da içine katmaktadır. Bu yüzden ofis temizliği yapmak isteyenlerin farklı temizlik ürünlerine de ihtiyacı vardır. Ofis araç gereçlerinin mutlaka kapalı olduğundan emin olunmalı yüzey temizliği için kullanılacak olan temizleyici deterjanın fısfıs yöntem ile önce temizlik için kullanılacak mikro fiber beze püskürtülmesi ardından da temizlenecek yüzeye temas ettirilmesi gerekmektedir. Cam yüzeyler ve camlı kapılar da yine cam sil yardımı ile temizlenebilmektedir. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!