Öğrencilere Uygun Bütçeli Dekorasyon

22 Kasım 2017

Öğrenciye göre dekorasyon

Öğrenci evleri, genellikle üniversite öğrencilerinin daha ekonomik olduğu için bir araya gelerek bir ev tutmasıyla oluşan evlerdir.

                                      ÖĞRENCİ EVİ DEYİP GEÇMEYİN: UYGUN BÜTÇEYLE DEKORASYON

                Öğrenci evleri, genellikle üniversite öğrencilerinin daha ekonomik olduğu için bir araya gelerek bir ev tutmasıyla oluşan evlerdir. Bu evlerin ortak özellikleri belli süreyle tutulmuş evler olmasıdır. Fakülteleri bitince evlerdeki eşyalar da kullanım süresini doldurur. Ayrıca birbirinden farklı zevklere sahip kişiler bir araya geldiği için öğrenci evi dekorasyonu konusunda birbirinden ilginç fikirler ortaya atılabilir. Yine de evlerde ortak alan olarak kullanılan yerler, herkesin zevkine hitap edecek şekilde döşenmeli, ayrıca öğrenci bütçesiyle alınacağı için büyük masraflardan kaçınılmalıdır.

                Birçok kişi yaşadığı öğrencilik hayatında bir kere öğrenci evinde kalmıştır. Kalmasa bile arkadaşlarının evine ziyaretlerden bulunmuştur. Öğrenci evleri genellikle büyük bütçeler ayrılmadan, hesaplı yöntemlerle döşenmektedir. Tüm bu ipuçları, öğrenci evlerinde nasıl bir dekorasyon olması gerektiği konusunda meraklılarına yardımcı olacaktır.

                Dekorasyon İpuçları

                Evde kalan öğrencilerin kendi yatak odaları hariç, salon ve mutfak, ortak kullanım alanlarıdır. Bu alanlar ortak zevklere uygun olarak döşenmelidir. Öğrenci bütçesiyle ev dekore edileceği için, tüm eşyaların aynı anda alınması şart değildir. Bu nedenle salondaki herhangi bir eşyayı değiştirecekseniz, başka bir eşya alımı için biraz kendinize zaman verebilirsiniz. Tüm eşyaları hep birden değiştirmek öğrenci bütçesine ağır gelebilir.

                Salon için bir oturma grubu ya da mobilya takımı alınacaksa lüks olmayan, teşhir ürünlerinden tercih edilebilir. Dekorasyon konusunda bir diğer önemli husus da kısıtlı bütçeyle yapıldığı için, temiz ikinci el ürünler satan mağazaları gezmektir. Buralardan bulabileceğiniz temiz ve sağlam mobilya takımları ile evinizi dekore edebilirsiniz.

                Öğrenci evlerinde kısıtlı bütçe ile yaratıcılık birleştiğinde harika dekorasyon fikirlerioluşabilir. Örneğin birkaç kasayı birleştirip, boyayarak harika bir orta sehpa oluşturulabilir. Ayrıca yatak ve gardırop seçiminde aşırı büyük olmayan, portatif mobilyalar tercih edilirse hem pratik kullanım sağlar, hem de taşınma durumunda kolaylık yaratır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!