Örgü Perdelerin Dekorasyonunuzdaki Yeri Ne Olmalı

08 Ağustos 2017

Örgü perde modelleri son dönemde eskiye dönüş izleri taşıyan dekoratif ürünler arasında yer almaya başlamıştır.

Örgü perde modelleri son dönemde eskiye dönüş izleri taşıyan dekoratif ürünler arasında yer almaya başlamıştır. Zira bu ürünlerin bu denli popüler olmaya başlamasında sıradanlaşan ürünlerin etkisi büyüktür. Eskiden son derece zor işlemlerle üretilen örgü modelleri ya da örgü işleri gelişen teknoloji ile çok kısa sürede tamamlanabilmektedir. Bu durum hazır perde sektörünün oluşmasına ve önemli bir atılım yapmasına neden olmuştur. Özellikle mutfakta çok tercih edilen perdeler arasında yer alan örgü perde modelleri son dönemde evin bütün odalarında yerlerini almış durumdadır.


Örgü perde çeşitleri için birçok farklı modelden söz etmek mümkün olmaktadır. Eğer yüzde yüz el ögüsü bir perde seçimi yapacaksanız bu ürünlerde mutfak için modanın pembe ve krem renk üzerinde yoğunlaştığını söylememiz yanlış olmayacaktır. Oldukça şık olmasına karşın büyük bir emek isteyen el örgüsü perde çeşitliliği açısından son yıllarda büyük bir atılım oluşsa da yüzde yüz el işçiliği bir perdenin dokuma süresi uzun olduğundan standart modeller daha çok makine dokuması ile üretilmektedir. Örgü perdeler hayatımıza Rus modellemeler ve esintilerle taşınmış olup Rus ev hanımlarının sık tercih ettiği perdeler arasında yer almaktadır.

Örgü perde fiyatları normal yani sentetik kumaşlardan üretilen perde fiyatları ile kıyaslandığında biraz daha yüksek bir bedel söz konusu olabilmektedir. Fakat perdenin sunmuş olduğu dekoratif açıdan kalite perdeyi harcayacağınız her liranın fazlası ile hakkını veren bir dekora dönüştürecektir. Ayrıca evinize otantik sıcak bir görüntü katacak olan perdeler kolay yıkanabilir ve üzerinde kir tutmaya müsait olmayan bir yapıdadır. Örgünün kolay yıkanabilir olması ve kolayca ütü ile şekil verilebilir olması yönü ile son dönemde ülkemizin en çok tercih edilen modellerinden birine dönüşmesine neden olmuştur. Perde fiyatlarının sentetik ürünlerde dahi oldukça uygun olması göze alındığında örgü perdeler ve sentetik perdeler arasında uçurumlardan söz etmek mümkün olmayacaktır. Ayrıca örgü perdelerin desenlerindeki kalite misafirlerinizin perdelerinizden gözlerini almasını imkansız kılacaktır. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!