Oturma Odalarınızı Şenlendirin Ama Nasıl?

20 Kasım 2017

Oturma odası dekorasyonu

Oturma odanızın değişime sizinde yenilenmeye ihtiyacnız var! Bizimde paylaşmayı ihtiacımız var:) Ayrıntılar yazıda!


  • Her şey zamanında güzel bir daha ne zaman yapıcaksınız?
  • Oturma odası evin kalbimi yoksa ne?
  • Oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?


Oturma odanızın daha sıcak ve samimi olmasını mı istiyorsunuz? Koltuklarınızın rengi bu sıcak havaya uymuyor mu? Ya da planladığınız ufak tefek dğeişimler var ama nereden başlayacağınızı mı bilmiyorsunuz? Aslında hepsi gözünüze büyük gelen işler fakat uğraşması ve sonucu mükemmel.Gelin hep beraber mevsim ne olursa olsun oturma odalarınızın yüzünü güldürecek alternatiflere şöyle bir göz atalım: 

 

İDDİALI KANEPELER 

İddialı ve net bir ifade olduğunun farkındayız.Ama artık böyle.Zinde ve enerjik olmanızı sağlayacak renkler ile kanepelerinizi birleştirdiğinize havalarına diyecek yok.Hem sizi mutlu edecek hem de evinize gelenlerin ilgi odağı olacaklar.Eğer kanepelerinizi yenilemek gibi bir bütçeye sahip değilseniz,koltuk şallarına göz atmanızı öneririz.Ya da bundan ziyade kanepelerinize kılıf diktirmek de oldukça tasarruflu bir seçenek.Tabii yine renklerden kaçınmadan ve özgünlüğünüzü ortaya koyarak hareket edin.Kanepelerinizi değiştirecek bir bütçeye de sahipseniz eğer hasır kanepeler her sezon ve her ev için kullanıma uygun ve şıklığını koruyan bir görüntüye sahipler.


RENGARENK DUVARLAR 

Ev dekorasyonun olmazsa olmazı tabii ki de duvarlarımızın renkleri.Dekorasyona ne kadar dahil olduğunu aslında renk uyumunun ne kadar önemli olduğunuda burada vurgulamak istiyoruz.Renk uyumu dediğimizde aklınıza tek renk ya da siyah beyaz,pembe beyaz gibi her zaman ve her yerde kullanılan renklerden bahsetmiyoruz.Aslında yeşil,turkuaz,cam göbeği,sarı gibi baskın renkleri duvarlarınızda kullandığınızda odayı ne kadar değiştirdiğini kendiniz gözlemleyeceksiniz.Hafif renkleri duvarda görmeye alışık olduğumuzdan bu baskın renklere alışabileceğinizin zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Çünkü uyguladığınızda siz de farkedeceksiniz ki aslında odanız artık renkler ile dile gelmiş ve neşe saçıyor. 


RENKLİ OTURMA ODALARINDA BİTKİ KULLANIMI 

Renkli oturma odasına sahip olmadan önce evinizin dekorasyonuna eşlik edecek ve sizede dost olacak bitkileri araştırmaya ne dersiniz?Evin her köşesine yeşili iliştirdiğinizde motivasyonunuzun arttığını göreceksiniz özellikle de bu yeşil bir bitki ise. 


Oturma odasıyla evinizde de tadilata hazırsanız 5 dakikada 5 usta size teklif versin.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!